Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki átlag 2-2,5 évente váltoga...

Aki átlag 2-2,5 évente váltogat, az jobhopper? Hátrány HR szemszögből? (irodai, szellemi munkánál)

Figyelt kérdés
Első munkahelyemen 2 év 5 hónapot voltam, második helyemen 1 év 10 hónapot, volt egy harmadik munkahelyem is, ahol a próbaidő alatt eljöttem, (ez a CV-ben sincs benne). Most vagyok a 4. munkahelyemen 1 éve és 3 hónapja és még egyelőre nem jött el a váltás ideje, de ha idén befejezek egy folyamatban lévő tanfolyamot, akkor valószínűleg 2025 tavaszán (a bónusz kifizetése után) megint váltanék, ugyanis a plusz papírral és tudással máshol többet tudnék keresni jóval. Tehát max 2,5-3 évet töltenék el ezen a munkahelyen.
jan. 6. 20:44
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
78%

Pontosan azt hívják jobhopperkedésnek amit csinálsz. Ha máahol jobb a fizu, már lépsz is.

HR szempontjából nyilván hátrány, hacsak nem rövid projektre keresnek embert. Ki akarna 2 évente új embert betanítani, ha az úgyis lelép éskezdheti elölről?

jan. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
46%
2 évvel nincs baj, de az ilyen évente váltás tempó előfordulhat, hogy negatív lesz hosszútávon.
jan. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Mondjuk az első 3 munkahelyről nem a pénz miatt léptem le és ha innen is elmennék 2025-ben, akkor csak Senior pozira váltanék, szóval nemcsak fizetésben, hanem beosztásban is szeretnék előrébb lépni.
jan. 6. 21:16
 4/30 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ez helyzettől függ: én is így váltottam az elején, csak nálam jelentős szakmai előrelépés volt minden váltás. Viszont az ilyet nem lehet bármeddig csinálni, és amikor már csak azért lépek, mert meguntam a banánt, vagy máshol 5 FT-tal többet adnak, az már nem jó. Velük nem lehet hosszú időre tervezni, ami egyes pozíciókban súlyos ráfizetést jelent.
jan. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
21%
Hátrány bizony, és amit a 3.-ban írsz..., ha pár évente lelépsz, akkor hogy akarsz előre jutni? Eljössz, mire léphetnél. Vagy te is ilyen 2X éves, diplomás kismajom vagy, aki azt hiszi besétálsz az utcáról, és 3 év múlva igazgató helyettes leszel, havi 4M fizuval, céges BMW-vel, és 22 éves, bikinimodell titkárnővel?
jan. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
88%
HR szempontból job hopper, munkavállalói szempontból inflációkövető fizetés
jan. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

#5: nem minden munkahelyen van előrelépési lehetőség. Eddig inkább lapos szervezeteknél dolgoztam. Volt egy csapat (mi) felettünk pedig már rögtön az igazgató/osztályvezető. Sehol egy team lead, senior, manager. 1 helyet tudok mondani, ahol lehettem volna rövid időn belül senior, majd team lead, de az a munkakör 0 kihívást tartogatott volna számomra hosszú távon. Szakmailag is csak leépültem ott, tényleg semmi fejlődés nem volt. Anyukáknak persze biztos jó az ilyen, de én többre vágytam ennél.

A mostani munkahelyemmel is az a baj, hogy mindenki azonos szintre van beosztva, nincs senior szintű megkülönböztetés, tök mindegy, hogy 3 vagy 23 éve van itt valaki. Tehát hosszú távon itt se lesz más, mint folyton ugyanazok a feladatok napról-napra, hétről-hétre évente 3-4% emelés miközben idénre is 6-7% infláció várható.


Hozzáteszem, ha elérném az áhított senior szintet és a hozzátartozó fizetést, akkor nyilván lenyugodnék és a langyos vízben is el lennék sokáig. Nekem se jó interjúkra járni, beilleszkedni új csapatba, új környezetet megszokni, 2-3 hónapig mindennap bejárni, mert még nem vagyok jogosult HO-ra. Kinek hiányzik ez? 🫤


Ja amúgy top manager nem akarok lenni, céges autó sem kell, titkárnő főleg nem, bár a havi 4M jól jönne :)

jan. 6. 21:48
 8/30 anonim ***** válasza:
73%
Szakmunkasok , technikusok valamiért nem stresszelnek ezen. Dehogy még egy diplomásnak azon is görcsölni kell, hogy majd mit mond a Hr, kész röhej.
jan. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
73%
Teljesen normális manapság. Évente vagy gyakrabban valóban hátrány lehet, de ha 2-3 évente váltasz, az senkit nem érdekel. Kompenzációban és pozícióban is sokkal gyorsabban lehet így haladni.
jan. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
23%
Ennyi idő alatt át sem látod mi van egy helyen. 3 év minimum kell, hogy legyen szakmailag értelme időt tölteni valahol. Nevetség tárgya az ilyen cv.
jan. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!