Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki átlag 2-2,5 évente váltoga...

Aki átlag 2-2,5 évente váltogat, az jobhopper? Hátrány HR szemszögből? (irodai, szellemi munkánál)

Figyelt kérdés
Első munkahelyemen 2 év 5 hónapot voltam, második helyemen 1 év 10 hónapot, volt egy harmadik munkahelyem is, ahol a próbaidő alatt eljöttem, (ez a CV-ben sincs benne). Most vagyok a 4. munkahelyemen 1 éve és 3 hónapja és még egyelőre nem jött el a váltás ideje, de ha idén befejezek egy folyamatban lévő tanfolyamot, akkor valószínűleg 2025 tavaszán (a bónusz kifizetése után) megint váltanék, ugyanis a plusz papírral és tudással máshol többet tudnék keresni jóval. Tehát max 2,5-3 évet töltenék el ezen a munkahelyen.
jan. 6. 20:44
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
72%
Terulet fuggo, IT-ban pl. 2 ev teljesen atlagosnak mondhato, kutyat nem erdekli.
jan. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Azt szoktam mondani ha megkérdezik a HR-esek - ez egyébként igaz -, hogy soha nem váltottam még úgy, hogy ne kaptam volna legalább 20-25% -szal többet. Amennyiben viszont ez megtörténik, akkor a cég nem tette meg azokat a lépéseket, hogy egy azonos városban, azonos munkakörben versenyképes szinten tartsa a béreket.
jan. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
71%
az vagy igen
jan. 7. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
27%
1 év alatt mégis mit tanulsz meg egy helyen? Azösszes kolléga nevét sem, nemhogy a szakmát. 😆
jan. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
#12: ez igaz, nekem is így sikerült a kezdő br. 420 ezres fizetésemet br. 850 ezerre feltornázni, ami még mindig nevetséges összeg Budapesten ilyen albérleti díjak mellett. Legutóbbi váltásommal sikerült 35%-ot dobni a fizumon 😁
jan. 7. 07:17
 16/30 A kérdező kommentje:
#14: de milyen 1 év? Sehol nem dolgoztam csak 1 évet. Legrövidebb munkahelyem is majdnem 2 teljes év volt. Es pont ez a hely volt az, ahol már 3 hónap után nem tudtam új dolgokat tanulni (ez egy sz.ros SSC volt, egy percig nem érte meg ott dolgozni)
jan. 7. 07:20
 17/30 anonim ***** válasza:
53%
Te tudod, kölyök.
jan. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
38%
Ezért nem lesz az emberek többségének sok penze. Nem , hogy vállalkozni kezdenenek , hogy saját maguknak keressék a pénzt ne másnak, de meg attól is tartanak , hogy egy hres mit szól majd ahhoz, hogy hogy néz ki az oneletrajza mikor oda is azert megy, hogy valakiknek a bérének a sokszorosat kidolgozza és más zsebét tömje.
jan. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Igen, job hopper. És amikor váltasz, felvesznek a helyedre egy másik job hoppert. Te is egy másik job hopper helyére mész. Ilyen ez a popszakma.
jan. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
25%
Én úgy olvastam, hogy egy munkahelyen 5-10 év amit normális lenne eltölteni, ha ez letelik csak utána érdemes váltani.
jan. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!