Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a jól ismert, unásig...

Ha a jól ismert, unásig hangoztatott szellemi munkakörökben (IT, mérnök) akkora baromi nagy hiány van, miért mégis ennyire borzalmasan lassú a cégek, legfőképpen a multik kiválasztási folyamata?

Figyelt kérdés

Vagy hazudnak és mégsincs akkora hiány, csak a pályaválasztókat próbálják befolyásolni, hogy mégtöbben menjenek ezekre a szakokra és lejjebb tudják nyomni itt is a béreket, vagy irtózatosan botcsinálta kutyaütő pancser az összes.


Rámírnak Linkedinen valami gagyi sablonszöveggel, aztán nyilván telefonszámot és/vagy CV-t akarnak kipréselni belőlem. Itt aztán következik 2-3 hét ghosting a részükről, de ha én jelentkezek hozzájuk, akkor is ugyanez.

Aztán nyomnak egy 20 perces időrabló telefont, ahol bemutatják a céget, nem mintha annyira kíváncsi lennék rá és nem tudnám, hogy minden multi egy kaptafára működik. Aztán a végén bérigény, itt vagy beleköt, hogy túl magas, vagy nem mond semmit és én kérdezek rá, mert nem akarom végigsz*pni az interjúköröket, ha utána feleannyit akarnak adni. Itt újabban az a taktika, hogy helyeselnek mindenre, aztán a legvégén mégis benyögik az alacsonyabb sávot, mert annyira patkányok, hogy gondolják, ha nem kapnak olcsó szakembert, legalább jól megszivatják az időrablással.


Ezután jön egy interjúegyeztetés, de természetesen egy kör már nem elég, mert az atyaúristen osztályvezető is meg akar hallgatni, természetesen mindegyiknek tele a naptárja, így az első kört 2 héttel későbbre, aztán a másodikat még 3 hét múlva sikerül leszervezni. Sokszor még ezt is ide-oda tologatják, mert olyan rohadt fontos ember ott mindenki. Tehát összesen vagy 2 hónap elmegy ezzel az egész majomkodással. Ezek a hülyék meg fel vannak háborodva utána, ha megmondom, hogy már rég kaptam egy ajánlatot máshonnan, és vagy adnak egy magasabbat, vagy elhúznak az anyjuk nemiszervébe.


Másnak is vannak hasonló tapasztalatai? És ezek a világ legnagyobb multicégei, nem a helyi kormányhivatal, ahol Mancika szortírozza a CV-ket.

Én értem, hogy megtehetik, mert úgyis lesz elég jelentkezőjük később is, de akkor mi a francot hisztiznek minden nap a médiában, hogy nincs munkaerő? Tenni is kéne érte valamit, nem csak a sült galambot várni.



dec. 19. 00:04
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
79%

Mert jó szakemberből van hiány.


Ha felvesznek valakit, aki nem elég jó, az csak húzza vissza a csapatot, csak szívnak vele. Ezért nagyon oda kell figyelni, hogy csak olyat vegyenek fel, aki tényleg hozzá tud tenni a dologhoz. Csak az olyanból kevés van.

dec. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:

Jó nagy mellédumálás, nyilván valami hr-es vagy multis csoportvezető vagy, nyomod a sablon baromságot. Jó szakember vagyok én is szerintem, mert ajánlatokat kapok, az interjúkon is érződik, hogy k*rvára kellenék nekik, csak nem engedi a budget, hogy megadják a bérigényemet, van, ahol ezt konkrétan meg is mondják. Az tény, hogy jó helyem van most is, és innen már csak különlegesen jó ajánlatért váltok.


De nem is ez a lényeg, mert azt még értem, hogy szotyipénzt akarnak adni, de ez az irtózatos tetűlassúság felfoghatatlan. Pont ha jó szakember kell nekik, nem engedhetnék meg maguknak, hogy más lecsapja a kezükről. Abszolút nincs igazad, hiába próbálsz kötekedni.


A másik meg, hogy némelyik hr-es sunci borzasztó proli flegma módon kommunikál az emberekkel, nem érti meg, hogy nem a 8 osztályos sori dolgozókat toborozza, hanem IT szakembert keres. Nem egyre rávágtam már a telefont, mert meguntam a rágóval csámcsogós lekezelő stílusát. Nem csoda, hogy a cégeknél belsőleg is mindenkinek baja van ezzel a folyamattal, és panaszkodnak a szakmai vezetők, hogy bukják a jó jelölteket a hr balf*szsága miatt.

dec. 19. 00:29
 3/43 A kérdező kommentje:
Amúgy meg érdekes, hogy erre van pénz meg kapacitás, hogy hónapokon át keressék azt a tökéletes szakembert, aki megfelel az igényeiknek és végigvárja ezt a csigalassú szerencsétlenkedést, aztán meg 1-2 év múlva, mikor nem hajlandóak infláció felett emelni neki, vagy még azzal sem, akkor lazán elengedik és kezdik elölről az egészet. Ezért is van "munkaerőhiány", ezért keresik a folyamatosan a tökéletes atyaistent, kizárólag a saját lúzerségük eredménye az egész.
dec. 19. 00:35
 4/43 anonim ***** válasza:
29%

Mert jó szakembert keresnek, és ilyet találni idő, illetve sokba kerül cserélni, ha nem jó


Egyébként én viszonylag pályakezdő Data Scientist vagyok (gyakornoki tapasztalataim vannak bőven, de ennyi, friss a diplomám) és még AZNAP visszaírt az egyik cég, amikor jelentkeztem. Igaz, húzódott az egyik interjú (betegség miatt, amit meg is írtak). Mindig azonnal válaszoltak az emailjeimre, vagy akkor, amikorra ígérték.


Ha egy cég azonnal mondaná az ajánlatot, nem fogadnám el, nem vall egészséges munkakörnyezetre az ilyen. Ez azt jelenti, hogy valami nagyon nem oké a pozícióval, nem jól szervezett a cég stb.

dec. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
64%
Plusz mindig időben kezdem a keresést. Pl tudom, hogy februártól szeretnék dolgozni, akkor novemberben keresek munkát. És nem kell stresszelni meg elfogadni nem jó ajánlatokat. Mindig megvártak eddig. Alapszakos egyetemistaként is.
dec. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
71%

Most pont megtorpanás van az IT piacon. Nincs már hiány. Max. seniorból.


A multik meg mindig is ilyenek voltak. Lassan őrölnek ott a malmok. Jellemzően egy csomó szinten át kell tolni, ha fel akarnak venni valakit.

dec. 19. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
69%
Mert a cegek jo monkaerot keresnek, nem egy buta prolit aki csak ITban akar dolgozni mert azt hiszi hogy azert mert egy windowst ujra tud telepiteni attol mar rendszergazda...
dec. 19. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 Koplárovics Béci ***** válasza:
43%
Valószínűleg nem egy nagyképű barmot keresnek, hanem egy munkaerőt. És ez is lejön bármelyik interjún. Lehet, hogy a tudásod tényleg megvan, de ha emberileg egy hulladék vagy, akkor nem feltétlen a budget a gond. Persze te erre is foghatod, ha így könnyebb :)
dec. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:

Oké, azt tudjuk, hogy itt ugyanaz a 10-15 ember kommentel mindig, akik a munkaadók szekerét tolják és a kérdezőkbe kötnek bele, kíváncsi voltam, hogy ebből mit hoztok ki, de úgy látom, elfogytak az érvek.


Írjátok még be vagy 20-an, hogy "mert jó szakembert keresnek", biztos meg leszek győzve az igazatokról. :D

Nyilván azért telnek el 2-3 hetek két beszélgetés között, mert annyira nagyon keresik a jó munkaerőt, aki majd tűkön ülve fog várakozni a szájtáti fajtájukra.


Nem mellesleg pályakezdő ismerőseim is ugyanezt mondják, mikor gyakornoki pozíciókra jelentkeznek, de nyilván azt is megmagyarázzátok, hogy ott meg azért pötschörésznek annyit, mert "nem jó szakembert keresnek".

dec. 19. 07:37
 10/43 anonim ***** válasza:
39%
Palyakezdoben is meglatszik hogy kiben van potencial, az olyan semmirekelloket mint TE ki kell szűrni valahogy
dec. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!