Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire alku tárgya a home...

Mennyire alku tárgya a home office munkavégzés (IT)?

Figyelt kérdés

Röviden magamról: mérnökinformatikus BSc-t végeztem 2021 januárjában, azóta egyetlen cégnél dolgozom (Bp multi). Még a COVID járvány idején helyezkedtem el pályakezdőként, frissdiplomásként ezért juniorként sem várták el a bejárást csak a járvány végén opcionálisan hybrid munkavégzéssel dolgozhattunk tovább, de természetesen nem jártam be (max évi 1-2 alkalom), tehát kvázi teljes HO. A bérem így 3. év után úgy érzem kezd lemaradni a piaci átlagtól, emelés után keresek br 1 millió 46 ezer forintot + cafeteria (havi br 40k), ezért elgondolkoztam a váltáson.


Azzal tisztában vagyok, hogy juniorok esetén nem igen szeretik a cégek ha teljesen otthonról dolgoznak. No de mi a helyzet ilyen tapasztalt tehetséges emberekkel mint én vagyok? Medior hirdetésekben azt látom, hogy beleírják heti 2 nap HO vagy heti 3 nap HO stb... Egy nagyobb cég esetén ez mennyire alku tárgya mint például a bér? Csapatfüggő vagy céges felsővezető szinten kiadják, hogy ennyit kötelező bejárni és kuss, nincs vita róla vagy tetszik vagy nem. A tudásom értékét nagyjából olyan br 1,3 - 1,5M körülire lövöm be, ezzel a bérrel lennék elégedett de nem vagyok hajlandó bejárni sehova, heti 1 napot sem, az azonnal kizáró ok, annak ellenére, hogy Bp-n lakom. Mennyire reális szerintetek ill. mennyire lehet kialkudni a home officet? Kössz!



jan. 9. 00:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

Általános trade off, hogy teljes HO-val valamennyivel alacsonyabb pénzbeli kompenzáció. Kevés információ amit leírták, de másrészt biztos vagy abba, hogy juniorként 1,5m a reális értéked?


Annyi biztos, hogy a legjobban fizető helyeken nincs teljes HO.

jan. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Sok helyen ahol keveset fizetnek több HO val próbálnak kárpótolni.

Heti kb 2 bejárós nap az törvény miatt van mert meg kell felelni az abban lévő éves keretnek.

Ha semennyit sem szeretnél bejárni akkor a távmunkás hirdetéseket keresd.

jan. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
#1: 3 évvel miért lenne már junior? Teljesen reális a bérsáv, amit írt.
jan. 9. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

Való igaz, félreértettem, bár mediorként is, azért a 1,5 az a teteje eléggé (nyilván technológia függő), de az is igaz, hogy mostaninál többet is tudna keresni.


Ettől még tartom, hogy a teljes HO főszabályként alacsonyabb fizuval jár.

jan. 9. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
#1 Akinek ennyi esze van, hogy egy rakat pénzt megspórol a munkáltatónak azzal, hogy nem veszi igénybe az irodát és még hagyja magát a kevesebb fizetésre is rábeszélni, az valóban. Kevesebbet rak zsebre. Nyugaton meg inkább örül a cég, mert nem kell irodát fenntartania és azt a pénzt inkább a jobb munkaerőbe fekteti benne.
jan. 9. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Vannak cegek akik nyitottak ra, vannak akik nem. En lassan 5 eve home officebol tolom
jan. 9. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%

3 éves tapasztalatnál 1.5millió egy picit necces de nem lehetetlen.


A multik többségénél a home office policy bevésett dolog és nehéz emiatt egyezkedni. KKV pedig elég vegyes, mivel olcsóbb az hogy nem kell irodát fenttartani és sokszor külsős projektekre raknak rá ezért van jópár hely ahhol full home office van.


#5 ez közel sem igaz. Nagyon sok multi külföldön vissza próbálja tolni az embereket az irodába. Az iroda ezeknek a cégeknek egyfajta "presztizs" és bármennyire logikátlan fenttartják őket.


Amúgy ha meg vagy elégedve a jelenlegi helyeddel és van fejlődési lehetőség akkor én a helyedbe bepróbálkoznék a fizetés emelés kéréssel. Ha 1.5 öt nem is de 1.3-4 et ki tudnál belőlük szerintem sajtolni.

jan. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%

A nagy cégek valamiért újra erőltetik a bejárást, ami szerintem oltári baromság, mert a cégnek költség, a dolgozónak költség és kiesett idő. Aki otthon nem dolgozik, az az irodában sem fog, aki otthon jól dolgozik, azt meg nem kell felügyelni az irodában.

A hibrid meg a lehető legrosszabb megoldás, ami csak létezik.


Kérdező: együtt tudok veled érezni. Én dolgoztam irodában, de már akkor is fölösleges baromságnak éreztem, lévén, hogy otthonról VPN-en úgyis mindent meg lehetett csinálni. Én 2018-ban diplomáztam. Azt vettem észre, hogy kisebb cégeknél inkább engedik a homeoffice-t. 2 évig voltam egy győri cégnél úgy, hogy az ország másik felében élek. Aztán rájöttem, hogy fölösleges az itthoni cégekkel bajlódni, most cotractor vagyok egy német cégnél. Na, oda biztos nem kell bejárni. :D Évente párszor van találkozó Németországban, az teljesen rendben van. Neked is ezt ajánlom, nézz külföldi melót, itthonról.

jan. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
14%

Ennyi tapasztalatra nem jár 1.5 milka, közel sem. kb. az az átlag multinál amit most kapsz, főleg így válság alatt.


Amúgy meg a HO nem alku tárgya. A cégnél vagy van, vagy nincs. Ez nem úgy működik, hogy valamelyik alkalmazottnak megengedik másiknak meg nem, ehhez kell infrastruktúra stb.

jan. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Kialkudni szerintem nem lehet. Jelentkezz alapból remote pozíciókra, avagy ha megkeresnek, kérdezz rá. Hogyha nincs lehetőség, akkor keress tovább!
jan. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!