Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Manapság érettségivel, erős...

Manapság érettségivel, erős számítógépes tudással és felső közeli angollal el lehet helyezkedni irodai munkában vagy esélytelen?

Figyelt kérdés
És mindenhol kell a diploma? Ha el lehet, milyen területen érdemes nézelődni?

jan. 12. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Milyen az az erős számítógépes tudás?

developer vagy user?


Ha developer, akkor nagyon könnyen el lehet helyezkedni, a diploma senkit nem érdekel, hanem inkább a github portfolio.


Ha csak egy advanced user szintű a számítógépes tudásod, akkor már nehezebb dió, ezzel kb egy adminisztrátori állást lehet megpályázni, amire rengetegen adják be a CV-t. Ilyen állásokhoz az angol és a számítógépes tudás (tehát pl. MS office magabiztos használata, és hasonlók) alapelvárás szokott lenni, nem egy differencáló tényező, ettől nem vagy kivételes.

jan. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok IT-s. De én már dolgoztam 20 évet energiaiparban és vittem projekteket is ott. SAP MM/SD/FI tudásom is van. Az mennyit lendít rajta? Most beolvad a cég és felmondok. Az új főnök nem tetszik. 40 éves vagyok és más helyetvakarok találni.
jan. 12. 15:34
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Egy mezei érettségivel még akkor is nehéz elhelyezkedni ha a tudásodat nem tudod alátámasztani referenciamunkákkal. Manapság annyi önéletrajz érkezik még programozó pozícióra is, hogy nem fognak egyesével végighallgatni mindenkit, hanem előszűrnek tapasztalat és végzettség alapján. Ha nincs se végzettséged, se tapasztalatod csak belefirkantod az önéletrajzodba hogy "erős" tudásod van arra még visszajelzést sem fogsz kapni.
jan. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

"De én már dolgoztam 20 évet energiaiparban és vittem projekteket is ott. SAP MM/SD/FI tudásom is van. Az mennyit lendít rajta?"


Nagyon sokat, a tapasztalataidat emeld ki vázlatpontszerűen, lényegre törően, hogy pontosan milyen programmal, keretrendszerrel, eszközzel szereztél tapasztalatot és milyen típusú projekten dolgoztál. Úgy már nem lesz nehéz elhelyezkedni.

jan. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Projektmanager és SAP tudással már nem rosszak az esélyeid. Ezeket kell kiemelni a CV-ban.
jan. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Nekem ugyanez van, senior szoftverfejlesztő vagyok, HO, nettó 1M fizu.
jan. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!