Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van olyan, hogy valaki nem...

Van olyan, hogy valaki nem tud beletanulni a vendéglátós munkába?

Figyelt kérdés

Dolgoztam már eladóként, pultosként, kicsit pincérként is. Nem azt mondom, hogy rossz voltam benne, a pénzszàmolással semmi bajom nem volt, meg a pörgéshez is hozzászoktam(bàr nem volt olyan òriàsi, folyamatos pörgés). A pincérkedésnèl viszont folyamatosan féltem, nem tudtam magabiztosan vinni a tàlcàt(mondjuk csak ritkán kellett pincérkednem, akkor is inkàbb csak italokat kivinni). Ès a legjelentősebb, hogy nem vagyok az az emberközpontú ember. Mindig nehezen illeszkedtem be, nem megy az, hogy rögtön bármiről elbeszélgessek bárkivel. Néha előjönnek a válaszok, meg természetesen mosolygok, de ugye nem vagyok az a fajta ember, akinek csípőből jön ez.

Ebbe bele lehet tanulni?

Annyira tetszik az ötlet, hogy ôceánjárón dolgozzak, vagy külföldön szállodában. Vendéglátásban kb. bárhol el lehet helyezkedni szerintem, ha beszéled a nyelvet is(legalább angolt).

Szòval nagyon tetszik az egész, de félek, hogy én ebbe sosem tudnék beletanulni.



jan. 12. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Én nem tudtam, főleg a sok köcsög vendég miatt.
jan. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyat, akinek több év után is minden nap el kell mondani mit csináljon, másképp nem dolgozik jól. Hogyha neked nincs szellemi vagy fizikai korlát, akkor még tudod tanulni. Gyakorlás és energia befektetés kérdése.
jan. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazából minden megtanulható ha nagyon akarja az ember a magabiztos tányér tálca fogás idővel megjön a vendégekkel nem kell feltétlenül csacsogni "bármiről" légy kedves, mosolygós vegezd jól a munkát

A beilleszkedés a vendéglátásban viszonylag könnyen megy nekem ez a a tapasztalatom ha más nem a vendéglátásról tudsz velük beszélgetni

De az hogy külföldi szálloda meg óceánjáró hát..oda azért már kell szakmai tudás és gyakorlat is

Nem azt mondom hogy lehetetlen de (bár nagyon fontos) nem elég ha jól megy az idegennyelv

jan. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Van, aki a cipőjét se tudja bekötni.
jan. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves 1#es ha így áltál hozzá akkor jobb is
jan. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kitartással meg tudod csinálni, ha elég motivált vagy. Viszont ha nem érzed jól magad az adott közegben, akkor lehet, hogy kedvelni sosem fogod, amit csinálnod kell. Azt meg neked kell mérlegelni, hogy úgy is megéri-e csinálnod, hogy közben nem érzed jól magad benne. Viszont ha elég sokáig csinálod, eljuthatsz olyan szintre, hogy már ne ezekkel kelljen foglalkoznod, hanem management dolgokkal, ami talán jobban bejön neked.
jan. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én a vendéglátásban a rohanást nem bírtam megszokni,hogy arra nincs idő hogy egyek.

Konyhai kisegítőként ezt tapasztaltam,emiatt nem csinálom.

jan. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Igen, én. Mondjuk sosem vonzott, éreztem, hogy nem nekem való. De egyszer elkeveredtem egy étterembe felszolgálónak próbanapra. 2 óra múlva közölték, hogy egyek valamit (ugyanis kifizetni nem fognak), aztán mehetek haza. Pedig nagyon igyekeztem.

De igazából nem bántam hogy így alakult, mert a család állandóan próbált terelgetni ebbe az irányba, utána végre felfogták, hogy távol áll tőlem.

jan. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!