Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok erről az esetről...

Mit gondoltok erről az esetről? Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, májusban fogok végezni, és 1 db tárgyam maradt a tavaszi félévre, ezért kerestem egy teljes munkaidős állást (irodai adatrögzítés). Szerencsés vagyok, mert a szüleim tudnak támogatni, de mivel ebben a félévben lesz egy csomó időm, ezért kerestem teljes munkaidős állást. Mivel pályakezdő vagyok, és ez az első normális munkám, nyilván nem számítottam hatalmas összegre fizetésként, ezért mikor az interjún megkérdezték a bérigényemet, a bérminimumot mondtam, és arra azt mondták, hogy persze azt megkapom. Aztán elkezdtem dolgozni, tetszik a munkahely, mert nem annyira fárasztó, és valamennyire kapcsolódik az érdeklődési körömhöz, aztán második nap hozták a szerződést, és kiderült, hogy nem a bérminimumot kapom, hanem a minimálbért, pedig az interjú leírásánál középfokú végzettséget vártak el (amiért elvileg a bérminimumot meg kéne kapnom?), ráaadásul mivel 3 hónapig még tanuló vagyok a cégnél, minden pénteken fizetik ki a heti béremet, és ráadásul 6 órába vagyok bejelentve, nem is 8-ba (a 8 órás béremet ettől függetlenül megkapom), és nem számították bele az adókedvezményt, hogy 25 év alatti vagyok. Mikor ezt mind megtudtam, eléggé dühös lettem, de közben úgy vagyok vele, hogy még mindig jobb valamennyi pénzért bejárni dolgozni, mint itthon ülni haszontalanul (mivel csak 1 tárgyam maradt az egyetemen, a szakdogám is kész van), illetve a szüleim is szeretnének támogatni még, amíg diák vagyok. Szóval részben örülök, hogy lett munkám, kapok fizetést, és hasznosnak érezhetem magam, de csalódott vagyok a bérem miatt. Nem szeretnék egyből felmondani, mert nem akarok itthon ülni, de közben nézni fogom a munkalehetőségeket, és ha találok jobbat, akkor nyilván dobbantanék, mert kicsit lehúzásnak érzem ezt az egészet. Ti hogy állnátok ehhez a helyzethez?

jan. 13. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:
27%

az interjú leírásánál középfokú végzettséget vártak el (amiért elvileg a bérminimumot meg kéne kapnom?)


Nem.

jan. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Középfokú végzettség esetén minimálbért kapsz.
jan. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

"Nem szeretnék egyből felmondani, mert nem akarok itthon ülni, de közben nézni fogom a munkalehetőségeket, és ha találok jobbat, akkor nyilván dobbantanék, mert kicsit lehúzásnak érzem ezt az egészet. "

Ugyanezt tenném, küzdhetsz ugyan a jogaidért de az a cég ami ezt megteszi, nem korrekt cég, és ezen te se fogsz változtatni. Legközelebb jobbat találsz.

jan. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Hogy kinyitod a szádat és rákérdezel, hogy miért ennyi, az nem opció?
jan. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem írom alá ha a szerződésben kevesebb szerepel mint amiben interjún megegyeztünk.

Ha már aláírtad próbaidő alatt bármikor felmondhatsz, meg sem kell indokolni.

jan. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha eltartanak a szüleid, miért b/szod el ezt a félévet értelmetlen munkára egy gyakornoki hely helyett?
jan. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

"Ti hogy állnátok ehhez a helyzethez?"


Ott kezdeném, hogy alá sem írtam volna azt a munkaszerződést, amiben nem az szerepel, amiben megegyeztünk. Ha középfokú végzettséghez kötötte a munkáltató az adott munkakör betöltését, akkor köteles rá legalább a garantált bérminimumot fizetni.


Mivel aláírtad, így beleegyeztél, hogy nem az van benne, amiben szóban megegyeztetek. Ha a szerződésben van kikötve próbaidő, akkor azon belül bármikor mindenféle indok nélkül felmondhatod a munkaviszonyodat, ami azt eredményezi, hogy még aznap megszűnik a jogviszonyod.

Ha nincs a szerződésben kikötve próbaidő, akkor nehezebb szabadulni a munkáltatótól, mert olyankor van felmondási idő, amit le kell töltened, csak annak utolsó napjával szűnik meg a jogviszonyod.



Azzal viszont egyetértek, hogy az a munkáltató, aki nem azt fekteti írásba, amiben szóban megegyeztetek, nem korrekt cég.

Máskor mielőtt bármit aláírsz, olvasd el figyelmesen, ha nem értesz benne valamit, kérdezd meg, továbbá ha nem az van benne, amiben megegyeztetek, akkor azt még aláírás előtt jelezd és kérd a kijavítását.

jan. 14. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A bérminimumot kellene kapnod, hisz van érettségid és a középfokú végzettség volt az elvárás.


A jogszabállyal együtt reklamálj:

[link]

jan. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"A bérminimumot kellene kapnod, hisz van érettségid és a középfokú végzettség volt az elvárás."


Nem az a lényeg, hogy mi a végzettsége, hanem az, hogy a munkakört vagy jogszabály, vagy maga a munkáltató középfokú végzettséget igénylő kategóriába sorolja be, vagy sem.


Takarítói állást is besorolhatnak középfokú végzettséget igénylő munkakörbe. Ha nincs olyan középfokú végzettségű emberke, aki ellátná a WC-pucolást, csak 8 általánost végző jelentkezők vannak és felveszik valamelyiket jelentkezők híjján, akkor neki is garantált bérminimum jár a 8 osztálya ellenére.

Ha egy diplomás emberkénk középfokú végzettséget igénylő munkakört lát el, akkor hiába van diplomája, nem köteles a garantált bérminimum fölötti bért biztosítani neki a munkáltató.

jan. 15. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!