Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkáltató azt megteheti,...

Munkáltató azt megteheti, hogy nem ad szép kártya juttatást ha voltam táppénzen?

Figyelt kérdés
Szarrágó munkáltatóm azt mondta, hogy azért nem küldött szép kártya juttatást csak mert táppénzen voltam pár napot. Ilyet tehet?

jan. 14. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Voltam olyan helyen állásinterjún ahol a jelenléti bónuszként járt SZÉP kártyára a juttatás és ha egy napot is hiányoztál (mindegy, hogy táppénz vagy szabi vagy akármi miatt) akkor már nem járt.
jan. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Megteheti. Voltam olyan cégnél, hogy aki autóval járt annak nem járt km támogatás.
jan. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy a minimálbérig majdnem bármit megtehet a rohadékja...
jan. 14. 15:27
 4/11 anonim ***** válasza:
26%
Kérdező, ezen az oldalon kb az összes válaszoló a munkáltató oldalára áll minden kérdésben. Objektív választ nagyon ritkán lehet itt kapni...
jan. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
Nézd meg azért a munkaszerződésedet, hogy ott van-e bármiféle kitétel milyen juttatásaid vannak és megvonható-e abból bármi.
jan. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
A kafatéria egy adható juttatás. Magyarul nem kötelező, a munkaadó dönti el. Nyilvánvalóan vagy a szerződésedben vagy valamilyen belső szabályzatban le van írva, hogy milyen esetben jár és mikor nem jár. Ha ott le van írva akkor megteheti.
jan. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
Meg.
jan. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%

Úgy van, ahogy a 6-os válaszoló írta. A béren kívüli juttatás csak adható, nem egy kötelező elem. Ilyen a SZÉP-kártyára utalt összeg is. A munkáltató belső szabályzatban köteles rögzíteni, hogy milyen feltételekkel juttat ilyet a dolgozóknak.


Én például soha életemben nem részesültem még béren kívüli juttatásban. Ettől még nem tartom rohadéknak a munkáltatómat.


"Voltam olyan cégnél, hogy aki autóval járt annak nem járt km támogatás."

Ha azért jársz be dolgozni közigazgatási határon kívülről saját gépkocsival, mert olyan feltételekkel rendelkezel, ami miatt nem tudsz tömegközlekedéssel bejárni, akkor köteles hozzájárulni a saját gépjárművel történő bejáráshoz a munkáltató. Ezt nem választhatja meg úgy, mint a béren kívüli juttatásokat.

Nálunk meg kell indokolni, hogy miért szeretnénk saját gépkocsival bejárni tömegközlekedés helyett. Ha az indok megfelel a kormányrendeletben foglaltaknak, akkor köteles hozzájárulni a munkáltató a költségtérítéshez ebben az esetben is. Akkor nem köteles, ha egyébként tömegközeledéssel is meg tudod oldani a napi munkábajárásod.

jan. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk akkor nem jár szép kártya, ha 30 napnál többet vagyl táppénzen. Apám feleségééknél néhány nap táppénz után arra a hónapra már nem jár. Azt mondja, azért, mert sokan rendszeresen "jártak" táppénzre, de mióta ezt bevezették, érdekes módon nem betegednek meg a kollégák hétfőnként meg péntekenként egy-egy napra, havonta többször.
jan. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
3# kell keresni olyan melót ahol a minimál többszörösét is megadják.
jan. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!