Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozatlan idejű szerződésné...

Határozatlan idejű szerződésnél megteheti a munkáltató, hogy 2 hónapig bejelent, aztán meg nem?

Figyelt kérdés
Kicsit bonyolult a helyzet, mert a párom szeptemberben elkezdett dolgozni az új munkahelyén, ahová egy munkaerő kölcsönző cég közvetítette ki. Decemberben még ment 2 napot azóta leállás van, nincs munka. Felmondásról, kirúgásról szó sem esett. Január végén már kezdenek. Viszont most néztem az ügyfélkapuban, hogy november 30 óta nincs bejelentve. A munkáltató meg ráfogta, hogyha kezdenek akkor majd be lesz jelentve. Ez most szerintetek jogos, vagy én vagyok bolond. Legyszi segítsetek..

jan. 16. 23:05
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Annyit mondtak, szólnak ha menni kell. De nem mondták, hogy adnának.
jan. 17. 00:01
 12/20 A kérdező kommentje:
Jelezte a cég felé. 1 hónapja a fizetésért vív.
jan. 17. 00:02
 13/20 anonim ***** válasza:
12. Na, ha 1 hónapja, még fizut sem adnak, akkor miről beszélünk? Csak nem olyan hülye, hogy bemegy dolgozni oda?
jan. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"Határozatlan idejű munkaszerződés." ... az új munkahellyel.


Ha valóban erről van szó, akkor a munkaviszonyt csak úgy a munkáltató nem szüntetheti meg. Ha a munkaszerződésben van kikötve próbaidő, akkor az alatt indok nélkül FELMONDHATJA a munkaviszonyt bármelyik fél. A felmondást kötelező írásba fektetni és bizonyíthatóan át kell adni a másik félnek.


Ha valóban munkaszerződést írt alá a mostani munkáltatóvala párod, akkor a munkáltató durván törvényt sértett. A kormányhivatalokban találod a munkaügyi felügyelőségeket, ott kell sürgősen panaszt tenni, hogy mielőbb intézkedni tudjanak.


Biztos, hogy munkaviszonyról és határozatlan időre szól az a szerződés? Jól nézd meg!

jan. 17. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy határozatlan idejű munkaviszony.És mimden sorát elolvastam a szerződésnek többször is. És nem áll benne ilyen, hogy hol bejelentheti, hol ki. Azért vártunk, mert most tervezünk lakást venni. Hogy mi lesz. Mert a legutóbbi ,,csodálatos,, telefonbeszélgetés után lehet beparáztattuk kicsit a főnököt mert szóba került az ügyvéd meg minden. És azt mondta lehet bejelenti utólag.
jan. 17. 09:41
 16/20 anonim ***** válasza:
15.-re. ÉN, ilyen esetben annak a cégnek a HR-esét is értesíteném, ahol dolgozott.
jan. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Mindenképpen, köszönöm. Csak nem akartunk vakon belemenni ilyesmibe. Tiszában akartam lenni a jogainkkal. Szerintem egy ügyvédet is megkeresek.
jan. 17. 11:21
 18/20 anonim ***** válasza:
Ez igazából nem csak a szerződéstől függ. Nem iratott alá valamit a cég a fiznélküli szabadságról? Mert az alatt szünetel a biztosítás.
jan. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

" Mert az alatt szünetel a biztosítás."


Ha erről is lenne szó, attól még nem "jelenti" ki a dolgozót, hanem a havi 08-as bevallásokban jelzi a NAV felé, hogy fizetés nélküli szabadság miatt nincs bér számfejtve a dolgozónak. Ettől még a munkaviszony fennáll, nem szűnik meg.


"És azt mondta lehet bejelenti utólag."

Nem is jelenthette volna ki! A munkaviszony attól még fennáll, hogy a munkáltató nem tud munkát biztosítani! Az nem szűnik meg csak úgy magától...


Ha nem teszi meg utólag a bejelentést (ezt nem is értem), akkor kormányhivatalban tegyetek panaszt ellene a munkaügyi felügyelőségen. Nem kell ide ügyvéd! A munkaügyi felügyelőség az illetékes hatóság. Azért vannak! Majd helyreteszik a munkáltató buciját!

jan. 18. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez sokat segített!😊
jan. 18. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!