Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen állásportálokat ajánlan...

Milyen állásportálokat ajánlanátok ha Ausztriában szeretnék dolgozni, mint szobalány, konyhai kisegítő vagy bármi hasonló körben?

Figyelt kérdés

Jogsim nincs, alap vagy talán még haladó szintén beszélek németül.

Most végeztem az egyetemmel így eddig csak diákmunkán, napi bejelentéssel és feketén dolgoztam. Ezeken kívül nen tudok mást az önéletrajzba írni. Ez mennyire számít egyébként?

Illetve írjak egx német önéletrajzot is, vagy a magyar is megfelel?

Találtam pár oldalt ott kérdezték van - e munkavállalói engedélyem, enélkül lehet egyáltalán dolgozni, vagy mindenképp csinaltassak egyet?

Köszi ha válaszolok



jan. 17. 16:20
 1/7 A kérdező kommentje:
Válaszoltok*
jan. 17. 16:21
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Most végeztem az egyetemmel így eddig csak diákmunkán, napi bejelentéssel és feketén dolgoztam. Ezeken kívül nen tudok mást az önéletrajzba írni. Ez mennyire számít egyébként?"


Ilyen selejt munkakörökre 8 általános is bőven elég, azért nincs ember mert annyira alja munka hogy akinek van valami sütnivalója az nem megy ilyen helyre, szóval bőven fogsz állást találni tapasztalat nélkül is.


"Illetve írjak egx német önéletrajzot is, vagy a magyar is megfelel?"


A magyar nyelvűt értelmezni sem fogják tudni, max ha valami lehúzós munkaközvetítőn keresztül mész ki dolgozni aminek semmi értelme.

jan. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ams.at osztrák munkaügyi honlapján böngészhetsz kedvedre.Fizetes és a körülmények,elvárasok le vannak írva.

Egyébként azt se tudom mi az a munkavállalói engedély.Sosem kértek ilyet tőlem Ausztriában.

Felhívod ,kimész,aláírod a szerződésed és melózol kb ennyi.

jan. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

"Illetve írjak egx német önéletrajzot is, vagy a magyar is megfelel?"

Ha ez komolyan felmerül benned kérdésként akkor jobb ha nem is töröd magad. Amúgy komolyan érdekelne ilyen szellemi szinten milyen egyetemet sikerült elvégezned?

jan. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Illetve írjak egx német önéletrajzot is, vagy a magyar is megfelel?"


Remelem ezt komolyan gondoltad mert viccnek nagyon rossz.


Na de hogy segitsek is egy kicsit.

jobs.ams.at

-

Messze a legjobb es leghasznosabb allaskereso portal Ausztriaban, mivel az AMS , azaz a Munkaugyi kozpont uzemelteti. Szinte az osszes ausztriai munka felkerul ide. Minden este ulj le szepen es nezegesd, mert napi szinten tobb szaz uj allas kerul fel ra.

Szerintem ennyi boven eleg, de ha jot akarsz magadnak, keress LeihFirmakat, es kuldd el nekik a NEMET nyelvu oneletrajzodat. Ezek a Leihfirmak kulonbozo munkahelyekkel, pl gyarakkal vannak kapcsolatban, es kikozvetitenek oda, de Toluk kapod a fizetesed. Aztan ha ugyes vagy, x ido mulva atvesz a ceg ahol vagy. Pl Büroring, Kritzer, MLS Personal, Team2Work, IDR Personal, Trenkwalder stb.

jan. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#2

Köszi

Lehet alja munkának nevezni, de amíg ezekkel a melókkal 600 k körül lehet keresni +adnak sokszor szállást, és étkezést is, addig itthon mindenféle képesítésekkel és diplomával sem lehet megkeresni ezt az összeget (nyilván vannak kivételek, de nem az az átlag).


#3 köszönöm!


#4

Rengetegen dolgoznak kint, sokszor olyan emberek akik magyarul sem tudják normálisan megírni az önéletrajzukat.

Lehet ők valamilyen közvetítőn keresztül dokgoznak kint, nekem azzal sincs tapasztalatom. Úgy hallottam közvetítő cégekhez nem érdemes menni, mert sokat vonnak a fizuból, de kíváncsi lennék mennyi az a sok. Egyébként úgy tudom, hogy a közvetítő cégek fordítják is az önéletrajzot (bár ez lehet téves onfó).


#5

Köszi a tippet!:>

jan. 17. 18:32
 7/7 anonim ***** válasza:
47%
A hivatalosan működő, bejegyzett közvetítő cégek nem vonnak le semmit a fizetésből, erre jogalapjuk sincs. Fordítással sem foglalkoznak. Ausztriában nyelvtudás nélkül legálisan, osztrák bejelentéssel munkát vállalni nem tudsz.
jan. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!