Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Idén könnyebb lesz váltani...

Idén könnyebb lesz váltani munkahelyet IT szektorban?

Figyelt kérdés

Az idei emelés mértéke nagyon kiábrándító volt és gondoltam szétnéznek a piacon mi lenne máshol. Már van több év tapasztalatom, nem junior fejlesztő vagyok, a leginkább Core Java, Spring dolgokkal foglalkoztam, de az utóbbi időben cloud migrációban is részt vettem és legtöbb ilyen DevOps jellegű feladatom volt.

Tavaly egyértelműen azt láttam, hogy nem volt sok megkeresés LinkedIn-en, most év elején úgy tűnik több van. Szerintetek feszesebb lesz idén a munkaerőpiac, jobban lehet majd váltani?



jan. 19. 12:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem az első félév rossz lesz, rengeteg cégnél van leépítés, létszámstop, nem véletlenül merték meglépni az alacsony emelést. Ez az év szinte biztosan nem lesz jó, de lehet a következő sem.
jan. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Pont a napokban kaptam egy megkeresest, tesztmernok br 1.8-2ig el. Visszater a piac oda ahol volt lassan...
jan. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21%

"Tavaly egyértelműen azt láttam, hogy nem volt sok megkeresés LinkedIn-en"


Ne haragudj de ha 1 év alatt egyetlen megkeresésed sem volt ott veled van a probléma nem a piaccal... Ha valami név nélküli 5 fős vidéki kisvállalkozásban dolgozol akkor túl sok jóra ne számíts, ha valami top tech multinál akkor tavaly is folyamatosan kellett volna kapnod a megkereséseket...

jan. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Én ugyan pályakezdő vagyok, de tavaly egész évben volt kb 3-4 megkeresésem. Idén eddig 2 és január van.


(Nyáron diplomáztam, de sokat nem fejlődött a linkedinem azóta)

jan. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#3

Nem írtam, hogy egy sem volt csak sokkal kevesebb, mint előtte. Most év elején láthatóan több van, érzem azt, hogy újból talán megindult valami.

jan. 19. 16:10
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
4# Mondjuk ez azért is lehet, mert ahogy egyre több tapasztalatod van úgy egyre gyakrabban jönnek a linkedines megkeresések.
jan. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
5 év PO tapasztalatom van, és tavaly kb 0 megkeresés Linkedinen. 2022-ben meg heti négy.
jan. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
#6 igen, de nem lett több tapasztalatom, mert nem kezdtem dolgozni. (Más egyetemet kezdtem)
jan. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ev vegen lelassulnak a dolgok, ev elejen felgyorsulnak, miutan kidolgoztak a budzset az uj evre. Amit mostanaban november ota tapasztaltok, nemigazan mervado.


USA-ban az adozasi szabalyok megbolygatasa ( [link] es magas inflacio miatt iden, jovoben nem lesz jobb helyzet szerintem. Illetve, meg folyamatban a normalizalodas a pandemia alatti IT aranylaz utan.


Aki '21-'22-t tekinti alapnak, na olyan egyhamar nem lesz. A cegek egymasra licitalva vettek at egyre magasabb fizukert vagy kontraktori berert a tapasztalt IT-seket tavmunkaban, meg felvettek rengeteg palyakezdot es juniort, hogy majd betanul, csak legyen nalunk. Ez utobbiak szivtak es szivjak meg legjobban a piac normalizalodasat, oket lapatoljak es nehezen talalnak mnukat mostanaban. Jol tukrozi a szitut a Greenfox Academy becsodolese.

jan. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%
Nekem 2020-ban juniorként több megkeresésem volt mint most seniorként :D. Ez kb. jellemzi a mostani helyzetet, mondjuk nem panaszkodok. És multiknál dolgoztam nem kis cégeknél(ezeket nem tudom miért nézik le itt egyesek, nem tökmind1 a cég mérete amíg rendesen megfizetnek és fejlődsz/releváns szakmai tapasztalatot szerzel?)
jan. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!