Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kiégéssel kilehet íratni...

Kiégéssel kilehet íratni magunkat táppénzre?

Figyelt kérdés

Mondjuk, 1 hónapra.

Azalatt az 1 hónap alatt, meg elmenne nyaralni az ember tengerpartra vagy síelni, hegyet mászni.Vagy, akár helyben keresni frissítő lehetőségeket.Masszázst, egyéb kikapcsolódást.



Ha meg az orvos beleírja,hogy utazás, kikapcsolódás, természetjárás javasolt, azzal nem tud mit kezdeni a munkáltató.


jan. 20. 17:49
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
dokija válogatja, az enyém simán kiír bármivel.
jan. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Egy hónap már tartós kiesés, így az már azért necces... de nekem volt, hogy kiírattam magam egy hétre és őszintén elmondtam a dokimnak, hogy hazudhatnék eszeveszett derékfájásról, meg nem tudom, de nem fogok. Elfáradtam, szeretnék pihenni. Gond nélkül kiírt.

Azt azért tudni kell, hogy ha táppénzen vagy, hivatalosan otthon kéne tartózkodnod, ha a munkáltatód kiszimatolja, hogy te nyaralgatsz, akkor simán jelenthet táppénz csalás miatt.

jan. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
A kiégésre egy hónap nyaralás nem megoldás. Ha már a kiégés tünetei megjelennek, ott munkát kell váltani.
jan. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Technikailag az orvos valamilyen mentális vagy fizikális betegségre írhat ki. A kiégés nem betegség inkább csak betegséghez vezethet.


Orvosi kiirás nem jelenti azt hogy miután visszajössz nem rúghatnak ki. Plusz táppénzes idő alatt nem utazgathatsz csak úgy.

jan. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
2022 óta elvileg már hivatalosan kiírhat az orvos de itthon még nem hallottam róla, hogy történt volna ilyen. El tudsz menni fizetés nélküli szabadságra vagy munkahelyváltás között hagysz egy nagyobb szünetet. Megelőzésre kell nagyobb hangsúlyt fektetni és időben felismerni a tüneteket.
jan. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Ha elutazol sajnos az tappenz csalas.
jan. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Nem valószínű.
jan. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
25%
Nem lehet, a szabadság pont erre való.
jan. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyolcvanas években működött,általános testi gyengeség címen kiírtak táppénzre.
jan. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!