Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 25 év alatti vagyok, és a...

Feketeaangyall kérdése:

25 év alatti vagyok, és a munkaadóm levonja a fizetésemből az szja-t. Ez szabályos?

Figyelt kérdés
Elvállaltam egy munkát, napi 3 óra, óránként bruttó 2260 Ft. Ami 6780 Ft lenne bruttóban naponta. Eből én csak 4500-at kapok, pedig bérkalkulátorral kiszámoltam, hogy ez az összeg úgy jön ki, ha az szja-t is kivonja belölle. Az szja nélkül 5500 nettót kéne kapnom naponta. Ezt felhoztam neki még az elején, de lerendezte annyival ,hogy így is ennyit kell adózni. Én számoltam el valamit, vagy valóban átver?

jan. 22. 09:00
 1/6 anonim ***** válasza:
17%

Igen, szabályos. Gonndolom, minden dolgozót ugyanazzal a szisztémával könyvelnek, ebbe a SZJA levonása is automatikusan benne van, a kedvedért nem fog téget egyénileg számolgatni.

Az év végen beadod az adóbevallásodat, és akkor visszakapod a többletet.

jan. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!
jan. 22. 09:15
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Ne köszönd, mert nem jó válasz, nem szabályos. A 25 év alatti szja kedvezmény automatikusan jár a meghatározott összegig, azt külön igényelni nem kell, így a munkáltatónak kutya kötelessége figyelembe venni a számfejtésnél. Csak akkor vonhatja le az szja-t, ha te írásban nyilatkozol erről a tényről. Az igaz, hogy ha most levonják az szja-t, akkor az adóbevallásnál majd visszakérheted, de az idei évi jövedelmekről még több mint egy év múlva lesz csak bevallás. Így ha számodra fontos havi szinten az az szja összeg, akkor állj a sarkadra a munkáltatód előtt.
jan. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Így van, 25 év alatt havonta meg kellene kapnod a kedvezményt.
jan. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Megha elis b*sszak a cegnel a konyvelest, akkor majd az evi adobevallasnal a nav visszateriti neked, "tulfizetes" jeleggel.. En legalabbis ugyanigy voltam vele. Aztan bevallasnal automatikusan ott volt, h azt az osszeget visszaigenyelhetem. Csak majd nezd meg az ugyfelkaput
jan. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Átver, kb.5600 Ft-ot kellene kapj egy napra nettóban. Ne hagyd. Amit nem kaptál meg, azt jövőre adóbevalláskor tudod visszaigényelni.
jan. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!