Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » SOS hogy érjem el azt, hogy...

Dark Rose kérdése:

SOS hogy érjem el azt, hogy meg kapjam a fizetésem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Vendéglátásban dolgozom pultos ként. Nem rég volt munkaváltásom, mert az üzlet vezető kirúgott. 5 hónapot dolgoztam ott és az egyik nap a munka közben haza küldött. Ennek előzményeiben az utobbi időben már nem nagyon jöttünk ki egymással. A probléma az volt, hogy az alkalmazottak kutya ként voltak kezelve. Kezdett sok lenni és volt, hogy már vissza szóltam neki. Volt olyan, hogy munka időben be rúgott (mert alkoholista egyébként.) és nekem kellett a taxihoz ki vinnem. Meglökött kötekedett közben.Aztán ki derült be se vagyok jelentve... Na igen 2 hete kirúgott azóta se kaptam meg a fizetésemet sem. Volt, hogy be mentem és el lettem küldve mondván a főnök nem veszi fel.Aztán most van új munkahelyem amit meg tudott a drága volt felettesem és felhívta a mostani főnökömet azzal,hogy ne alkalmazzon mert nem vagyok megbízható,elkések,sőt még egy tálcát sem tudok ki vinni..(Szerencsére a mostani főnökömet ez nem zavarja és mondta itt semmi panasz rám.)DE ez amit csinál, hogy le akarja rombolni a hitelességem erkölcsileg nem sért engem?? HA konkrétan a régi munka társaimnak mondja, hogy el éri azt,hogy ne legyen munkám?! Ez ellen hivatalos lépések nincsenek? Vagy az ilyen embernek nem egy gumi szobában a helye? ( Tudni kell róla, hogy tényleg a városban a vendéglátásban ismert ember de az arca hatalmas..és az fáj neki amit a szemembe is mondott, hogy valaki vissza MER szól neki)

HOLNAP be akarok menni és tanácsot szeretnék kérni mit tegyek a fizetésemért és annak ellenében, hogy le járjon)


23/L



2018. márc. 23. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Becsületsértésért fel lehet jelenteni rendőrségen

A NAV-nál pedig illegális foglalkoztatásért

2018. márc. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem értem, 5 hónapig hogyhogy nem tűnt fel, hogy feketén dolgozol? Munkaszerződésed volt? Bérpapírt kaptál?

Ha feketén-szürkén dolgozol, mindig benne van a pakliban, hogy nem kapod meg a pénzed, vagy nem annyit kapsz, amennyiben megegyeztetek, ki vagy szolgáltatva a főnököd jóindulatának.

Ez tanulópénz volt, legközelebb légy körültekintőbb. Persze feljelentgetheted, és ha találnak szabálytalanságot, kap is bírságot, de te pénzt aligha, ha nem tudod igazolni, mennyi járna és hogy a kérdéses időszakban valóban ott dolgoztál.

2018. márc. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
Munkaszerződéseddel nebattyogsz a munkaügyi felügyelethez
2018. márc. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A munkaszerződéssel elsétálnék egy közjegyzőhöz, és ott fizetési meghagyást indítanék.

[link]

2018. márc. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!