Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van értelme barmit is tenni?...

Van értelme barmit is tenni? Ki nem fizetett túlóra?

Figyelt kérdés
Rendszeresen bent kell maradni túlórázni de nem fizetik ki. Se a vezetőknek se nekünk. Volt olyan vezető aki mindig mikor tovább voltunk bent be írt 30 perc túlórát és 1 hónappal később ki is rúgták érte. Én rá kérdeztem a vezetőmnél, hogy muszáj e bent maradni mert én így nem szívesen maradok és megfenyegetett, hogy ki rúg ha így folytatom. Ezen felül azért is mert mertem kérdezni más vezetőktől pár dolgot mint pl. Miért nem veszi ki senki a 30 perc szünetet soha, mert, hogy ehhez nekem semmi közöm a főnök szerint. A szünetet nem vehetem ki, túlórázni is kell és ezen felül a ledolgozott szünet időn túl 15 perccel előbb kell munkába állni, mindezt úgy, hogy senki nem fizeti ki nekünk. Nem érdekel ha a vezetőknek így jó. Nekem és sokakna nem jó. Amúgy nem lenne bajom a hellyel de ez sok így, hogy kb havi 50-80 ezertől fosztanak meg...gondoltam rá, hogy munkaügyhöz fordulok hisz mindenhol van kamera és ezzel lehet bizonyítani a túlórát is és azt is, hogy nem kapjuk meg a szüneteket sem. Azért egy 12 órás muszakot végig pakolni nem kellemes úgy, hogy nem ehetek rendesen hanem a raktárban rohangálva takarítás közben kapok be pár kekszet. Az meg, hogy igazából a családias legkör nekik azt jelenti, hogy nem szólhatok senkihez sem hozzá meg vicc.
jan. 22. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Van értelme barmit is tenni? Ki nem fizetett túlóra?"


Miért ne lenne értelme, ha a jogaidat véded?


Panaszt kell tenni a munkaügyi felügyelőségen. A kormányhivatalokban találhatóak, ők az illetékesek ilyen ügyekben (is).

Kérheted az anonimítást.


Bennünket még fényképeztek is, nem is tudtunk róla. Majd bérszámfejtéskor megszálltak minket és megnézték, hogy a szombaton készült fényképen lévő dolgozónak van-e szombatra bér számfejtve, vagy nincs. Hát nem volt. Többeknek sem. Valószínűleg valamelyik kolléga jelzést tett az ellenőrök felé, hogy milyen szabálytalanságok vannak a cégnél. Soha nem tudtuk meg, hogy kinek köszönhettük a segítséget.


Menj el a felügyelőségre, mondd el, hogy mi a gondod, vázolni fogják a lehetőségeket. Fognak tudni segíteni.

jan. 23. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
1es jol leirta, az ilyen munkaltatonal erdemes ezt vegegjatszani
jan. 23. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Akkor kellett volna felmondani mikor megfenyegetett. Nem pedig birka módjára elviselni a kihasználását
jan. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Mi az h bent kellett maradnod? Rabszolga a beosztásod vagy mi? Van róla papír, hogy a munkáltatód túlórát rendelt el és azt te elvállaltad? Ha nincs akkor egy perccel sem kell tovább ott maradnod, de ha ott maradsz mikor nincs elrendelve a túlóra, akkor az önkéntes munka, azért nem jár fizetés.
jan. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van értelme!


Pont azért csinálják ezt meg, mert megtehetik...


Össze kellene fognotok és közösen fellépni!

jan. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Melyik ez a melóhely? UNIX?
jan. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Itthon sajnos sose vagy nagyon lassan lesz változás ilyen téren. Nagyon kevés ember az aki ilyenkor a hatósaghoz fordul. A cég persze ìgy meg folytatja tovább.
jan. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!