Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdőként érdemes-e...

Pályakezdőként érdemes-e vidéken maradnom, vagy költözzek fel Budapestre?

Figyelt kérdés

Most fogok végezni az egyetemen egy hónapon belül, 23 évesen. Ipari formatervezői Bsc végzettségem lesz, emellett van egy Gépgyártás-technológiai technikus OKJ-m is. Az egyetem alatt Budapesten laktam, de alapvetően komárom környékén élek a családommal.


Most, hogy kezdődik a karrierem, elbizonytalanodtam, hogy visszaköltözzek-e vidékre a családomhoz, és keressek munkát a közelben, vagy maradjak Budapesten és keressek ott állást.


A legfőbb különbség a két opció között a lakbér kérdése. Pályakezdőként nettó 500.000 Ft körül keresnék állást magamnak (nem tudom mennyire valid egy ilyen bérigény), így ha egyedül bérelnék lakást, az rögtön elvinne körülbelül 200.000 Ft-ot, amit otthon lakva meg tudnék spórolni. Az egyetem alatt nem sikerült összeismerkedni olyannal, akivel össze lehetne költözni.


Kicsit attól tartok, hogy hosszú távon nem tesz jót a mamahotel, plusz az a benyomásom (nem tudom mennyire van alapja), hogy vidéken kevesebb lehetőség van szabadidős dolgokra az én korosztályomban. Ellenben nem biztos hogy el szeretnék költeni félévente egy millát lakásra.


Nyilván nem egy gyakoris válaszra fogom alapozni a döntésemet, de kíváncsi vagyok külső véleményekre.


23F



jan. 25. 16:44
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
28%

Az ilyen munkakörökben általában van home office.

Ha vidékről jársz Budapestre heti 1x megoldható.Nyilván, nem Pécsről, de azért kb 100 km messziről még kibírható hetente 1 alkalommal.


Ha meg már jól megy, akkor lehetsz vállalkozó és fogadhatsz megbízásokat külföldről is.Na, abban lesz a jó pénz, meg az igazi szabadság.

jan. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!