Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A kiskereskedelmi alkalmazotta...

A kiskereskedelmi alkalmazottakat nem zavarja hogy csak minimalbért keresnek akár több éves tapasztalattal is?

Figyelt kérdés

Az olyan kis boltok mint CBA, real elelmiszer, dohanyboltok, bezinkut shop dolgozoi csak akkor kapnak béremelést ha nő a minimálbér. Az új alkalmazottak is annyit keresnek mint azok akik 20 éve ott vannak már.

Egyszer dolgoztam ilyen helyen. Semmi ösztönzés nincs hogy többet keress mert ugy is csak a mindenkori minimálbért adják.

A többi munkahelyemnél mindenki más bért kapott a tapasztalata és tudása alapján.


jan. 26. 12:51
 1/3 anonim ***** válasza:
26%
Hát, ez nem így van! Én dolgoztam benzinkúton, igaz alkalmi munkavállalóként. 2022 nyarán 1800 forintos órabért kaptam zsebbe, és a borravalót is eltehettem, tehát nagyjából 2000 forinttal számolhattam óránként. Ezt felszorzod 170-nel, így nettó 340 ezer forint jön ki zsebbe. Még egyszer mondom, ez 2022-ben volt, amikor a minimálbér nettó 140 ezer körül volt.
jan. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha zavarná őket, akkor keresnének mást.
jan. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%
De zavarja, csak sok helyen nincs nagyon más, ezért örül az ember, hogy ez is van.
jan. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!