Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bejelentett munka, vagy több...

Bejelentett munka, vagy több fizetésért minimálbéres bejelentés?

Figyelt kérdés

Sajnos ismerem már a jó kis balkáni valóságot a hazai bejelntésekkel kapcsolatban, mégis kíváncsi lennék, hogy Ti hogyan döntenétek a helyemben?


Jelenleg 460 000 FT a nettóm, amit teljesen bejelentve kapok a munkáltatómtól. Jött ugyanakkor egy ajánlatom egy másik cégtól, ahol 560 000 huf lenne a fizetésem, viszont ott csak minimálra lennék bejelentve, a többit külön kapnám.

Igazából a jelenlegi munkahelyemmel különösebb gondom nincs, de mivel 2 év alatt csupán 6% fizuemelést kaptam, és nincs nagyon kilátás a nagyobb emelésre, vagy előléptetésre, így szeretnék váltani. A fizum nagyjából elég, bár sokat nem tudok félretenni belőle (havi mondjuk 40-50 000-et), nem vagyok irtózatosan rászorulva a plusz pénzre, de azért nyilván jól jönne, tudnám mire költeni, esetleg gyűjtögetni (családi házam van, itt mindig kell valamire költeni). Nyugdíjjal nem is nagyon számolok, amire odaérek 70 lesz a korhatár szerintem, lehet meg sem élem. Hitelben nem gondolkozom. Viszont ez a +100 000 (+18%) cserébe azért, hogy minimálra legyek bejelentve mennyire szimpi dolog lenne nektek? Elvileg szabikra is megkapom, vagy betegségre. Azt mondom, ha +200 lenne, akkor rendben, de így nem kevés kicsit a kockázat függvényében? Ti melyiket választanátok? Maradnátok /keresnétek további melóhelyet, vagy elfogadnátok a minimális bejelentést 560-ért?



jan. 29. 10:10
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
+21.5%, bocsánat.
jan. 29. 10:18
 2/32 anonim ***** válasza:
86%

Sumókolós céggel nem állnék szóba.

Mivel hivatalosan csak minimálbéred van, ki vagy szolgáltatva. Tulajdonképpen bármikor mondhatják, hogy a mnimált kapod, arról van papírod.


Ha ez nem zavar, a vállald be.

jan. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

#1

Igen, ettől félek én is, és ehhez a kockázathoz kevés a +100 000. Bár itt egy nagy cégről van szó, ezért nem is értem miért nem tudja kigazdálkodni a rendes bejelentést.

Esetleg azt lehet megtenni, hogy ha nem kapom meg a pénzt, akkor felállok egyből.

jan. 29. 10:33
 4/32 anonim ***** válasza:
85%

Bejelentett munka. Nem kell sumákolni, van rendes betegszabi, nyugdíj is sokkal jobb, valószínűleg túlórát is korrekten fizetik (ha van) és nem kell titkolózni a fizetéssel egy NAV vizsgálaton.


Amelyik cég a bejelentéssel is szórakozik, biztos lehetsz benne, hogy mással is!

jan. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
24%

Én egész életemben fekete/szürke bejelentéssel voltam MO-on. Soha semmi karom nem származott belőle. Én helyedben ezt választanám.


Egy hátránya lehet, hogy nyugdíj kevesebb lesz. De ha 30 alatt vagy, akkor amúgy se nagyon lesz semmi.

jan. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
39%

"Soha semmi karom nem származott belőle."


Miért akarnál karmot?

jan. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
70%
Azt gondolom tudod, hogy ami ninccs bejelentve az csak adható...Páromnál eztjelenléti bónusznak nevezik ami annyit takar, hogy betegállomány naponként minusz 20 ezer...ő is minimálon van de ha egy hetet kiesik akkor kb annyit is kap csupán...Képzeld ha mondjuk kitöröd a lábad egy ilyen helyen és 5 6 hónapig csak a minimálbér kb felét kapod az alacsony bejelentés miatt..
jan. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
89%

Amelyik cég olyan mértékben csal adót, hogy konkrétan többet fizet borítékban, mint hivatalosan, azzal szóba sem szabad állni, mert ahol ilyet csinálnak, ott az csak a jéghegy csúcsa és nagyobb galádságok is vannak.

A borítékot bármikor elvehetik, csökkenthetik és egy szót nem szólhatsz miatta, a nyugdíjad, a betegszabid, a későbbi álláskeresési járadék mind jóval kevesebb lesz. Nagyon nem éri meg!

Maradj a hivatalos bejelentett munkánál, ha váltani akarsz, keress olyan céget, amelyik normálisan bejelent.


Azért arra is kíváncsi volnék, hogy a közel 300 ezer borítékos pénzt mégis hogy számolják el a cégben, hogy az ne tűnjön fel rövid úton a NAV-nak...

jan. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
59%
Több céggel csinálják amik mind egy tulajdonosi körhöz tartoznak és mozgóbérként! Nálam is ez megy csak még egyenlőre átutalnak, de majd meglátom az adóbevallásomat vagy az m30 at. Hiába utalnak ha abba nem szerepel, mivel ugye egy céggel van munkayzerződésem de állítólag kettő fog fizetést utalni! Próbaidőn belül kiderül...
jan. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Szerencsére manapság már minden megnézhető még a befizetett járulékok is összegre!
jan. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!