Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatt ha táppénzre...

Próbaidő alatt ha táppénzre kerülök kirúghatnak? Ha igen akkor a táppénzen tarthat még az orvos ha szükséges vagy akkor annak is annyi?

Figyelt kérdés

jan. 29. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Miután visszamesz dolgozni ,azutan rugnak ki , addig nem rughatnak ki amíg táppénzen vagy. De táppénzen nem lehetsz sokáig, csak néhány nap ha előtte nemnagyon dolgoztál
jan. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem kirúgtak táppénz alatt próbaidőről. Nem gondoltam, hiyy ez így helyes, de sajnos a próbaidő alatti *bármilyen* indokból való felmondás erősebb, mint a táppénz miatt nem lehetséges kirúgás.
jan. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
tavaly november vége előtt dolgoztam kb 3 hónapot tavalyi évbe összesen 7 hónapot a kieső részben álláskeresésin voltam...
jan. 29. 15:12
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel próbaidő alatt indoklás nélkül fel lehet mondani bármelyik félnek, ezért nem igen tudunk olyan élethelyzetet, amikor ezt ne lehetne meglépni. Ez alól nem kivétel a keresőképtelenség sem.
jan. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ha igen akkor a táppénzen tarthat még az orvos ha szükséges vagy akkor annak is annyi"


Nem táppénzen vagy, hanem keresőképtelen állományban. Keresőképtelen állományban tarthat az orvos, amíg meg nem gyógyulsz, de ha közben a munkaviszonyod megszűnik, akkor onnantól ellátásra sem leszel jogosult (betegegszabadság, adott esetben táppénz), hiába vagy még keresőképtelen.

jan. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
remek..
jan. 29. 15:29
 7/9 anonim ***** válasza:
5: Nem egészen... Ha az új munka előtt korábban volt megfelelő hosszúságú ellátási időszak, akkor 45 napig él a TB.
febr. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Félreértettem, bocsánat!
febr. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"5: Nem egészen... Ha az új munka előtt korábban volt megfelelő hosszúságú ellátási időszak, akkor 45 napig él a TB."


A "TB"-nek semmi köze a táppénzhez. Ha nincs munkaviszonyod, táppénz sem jár.


A "TB" (egészségügyi szolgáltatásra jogosultság) annak jár, aki fizet munkaviszony fennállása nélkül is egészségügyi szolgáltatási járulékot az államnak, ha nem tartozik a kivételek közé (nyugdíjas, kiskorú stb.). Azt ingyen ellátják az egészségügyben. Ha valakinek megszűnt a munkaviszonya, akkor annyi napig nem kell még neki járulékot fizetni úgymond az orvosi ellátásért, ahány napig a megszűnt munkaviszonya fennállt, de MAXIMUM 45 napig!

A munkaviszonyos törvény szerint alapból biztosítottnak számít, tehát jár neki az ingyenes egészségügyi ellátás (orvos, gyógyszer, kórházi ellátás), mivel a bruttó béréből vonják a fenti eü. szolgáltatási járulékot kiváltó közterhet. Tehát valójában ő is fizet érte, csak neki a béréből vonják kötelezően és más a neve. A célja viszont ugyanaz.

febr. 6. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!