Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehetek sikeresebb...

Hogy lehetek sikeresebb munkakeresésben?

Figyelt kérdés

Lassan érettségizek, készülés mellett szeretnék munkát találni hogy azután félre tudjak tenni továbbtanulásra.viszont nincs munkatapasztalatom ahogy érettségim sem, azt se tudom mit írhatnék az önéletrajzba.

Eddig sem volt sikerem, nem tudom mit tegyek, hova jelentkezzek hogy legalább egy interjúra visszahívjanak. Volt már valaki így hogy érettségi és tapasztalat nélkül is sikerült munkát szereznie? és nem az ilyen diák szervezetekre gondolok.



jan. 29. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Az a baj hogy a legtöbb munkáltató nem nagyon tolerálja ha tanulsz. Itt is olvasom, hogy pl. estisek nagyon szívnak, mert nem kapnak munkát így sehol. Diákszervezet miért van kizárva?
jan. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem nem, viszont más ismerősöktől mindig csak a rosszat hallom róluk. és igazából csak szeretnék egy hosszútávú munkát amit mondjuk érettségi után is lehetne csinálni.
jan. 29. 19:07
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

Na várjál. Azt írod most érettségizel. És munkát keresel.

Így viszont csak diákmelóban tudsz dolgozni diákszövetkezeten keresztül. Ezt viszont kizártad.

Akkor mit is akarsz most pontosan csinálni?

jan. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
37%

A diákszövetkezetekkel nekem is csak rossz tapasztalataim vannak. Elteszik a pénzt, és nem csinálnak semmit.

Volt, hogy a munkahelyemen kerestünk diákot, egyszerű irodai munka lett volna, iratfűzés, ilyesmi. Azt mondták nincs jelentkező. Ezt te el tudod képzelni? Akkoriban csak nagyon alja munkákat lehetett diákként kapni, leginkább gyárakban betanított munkát, ne mondd már, hogy erre nem akart volna jönni senki. Aztán egy ismerősömmel beszéltem, aki diákként munkát keresett. Mondtam neki, hogy fel tudjuk venni, de be kell jelentkezni a diákszövetkezethez. Tudjátok mit mondott? Be van jelentkezve, de elhajtották, hogy nincs munka. Végül felvettük, és kapta is a diákszövetkezet utána a pénzt, de nagyon nem érdemelték meg.

Viszont abban igaza van a 3-asnak, hogy diákként nem nagyon lehet őket megkerülni. Ezt használják ki, különben már rég felkopott volna az álluk ilyen mentalitással.

jan. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!