Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit szoktok ehhez? Adómentessé...

Mit szoktok ehhez? Adómentességet kapnának a programozócégek - de csak ha külföldieket alkalmaznak.

Figyelt kérdés

[link]


Remélem itt van a Balázskázós egyed is. Eddig is rossz volt az IT piac, na de ezek után?


Kaptam folyamatosan az ívet, hogy majd az én burkolói munkámat veszik el a filippínók, indiaiak. Hát nem úgy tűnik. Míg ezek között nincs olyan, aki szaktudással ide jönnek, addig elég sok indiai programozó van.


jan. 30. 09:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

A IT részre nem tudok reagálni,mert nem értek hozzá, de:


"Míg ezek között nincs olyan, aki szaktudással ide jönnek"


Akkor hova mennek? Szerinted Ausztriaba, Németbe kellenek ők, amikor ott az európai szakmunkás, aki szintén olcsón dolgozik? Itt is meg kell adniuk ugyanazt a bért, mint a magyaroknak, csak jobban lehet őket dolgoztatni+nem pofáznak vissza. Külföldön ugyanez van a magyarokkal, románokkal. Semmi előnyük nem lenne őket alkalmazni a magyarokkal szemben.


Szerintem azért nem jönnek szakik ide, mert egyrészt ők kellenek a saját országukban is, másrészt nincsenek sokan.

jan. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
49%

"addig elég sok indiai programozó van"


Es szerinted melyik akar majd Magyarorszagon dolgozni, mikor a vilagon barhova dolgozhat?

jan. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

"Es szerinted melyik akar majd Magyarorszagon dolgozni, mikor a vilagon barhova dolgozhat?"

Indiában is vannak juniorok, akik nem válogathatnak, és örülnek ha a KRÉTÁN, meg egyéb állami szoftvereken betanulhatnak.

jan. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
48%
#2 Nem tudom, de Budapesten elég sokan vannak, már most. :D
jan. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Sok szerencsét külföldieket idecsábítani, mikor pont innen mennek el nyugatra az IT emberek, mert ott jóval többet lehet keresni.

Én magam itthonról dolgozok külföldre, mert jóval több a pénz, mintha hazai cégnél lennék.

jan. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
#3 juniorokra ugyanugy nem lesz szukseg, mint most.
jan. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
6%

Leszrom/örülök.


Minél több mindenkinek kellene adómentességet adni, taxation is theft, ellenségünk az állam - csak ennyit mondok.

jan. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
8%
Lassan ideje lesz lemondani a magyar állampolgárságról mert több hátránya van mint előnye!
jan. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%
#5 Már most is vannak és sokkal jobb itt a helyzet, mint Indiában. Nem mehet mindenki nyugatra.
jan. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Romániában meg ennel is jobb a helyzet... Ott se telt fel kulfoldi programozokkal...
jan. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!