Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit szoktok ehhez? Adómentessé...

Mit szoktok ehhez? Adómentességet kapnának a programozócégek - de csak ha külföldieket alkalmaznak.

Figyelt kérdés

[link]


Remélem itt van a Balázskázós egyed is. Eddig is rossz volt az IT piac, na de ezek után?


Kaptam folyamatosan az ívet, hogy majd az én burkolói munkámat veszik el a filippínók, indiaiak. Hát nem úgy tűnik. Míg ezek között nincs olyan, aki szaktudással ide jönnek, addig elég sok indiai programozó van.


jan. 30. 09:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
7, látom nem igazán értetted meg ezt a hírt
jan. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Azt ennek mi értelme lenne okostojás?
jan. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%
Biztos nem értem, persze hogyne. 🥱 (#7)
jan. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Szóval szerinted így rendben van, hogy annak a cégnek nem kellene adóznia, aki külföldit alkalmaz? Adózz akkor helyettem is, ha helyettük ilyen szívesen teszed
jan. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Dötöljek még ha értem ezeket a f*szfejeket. Mi a bánatos lószart akarnak? Ez mire lesz jó? Nem elég, hogy nem adóznak még a munkavállalók sem itt fogják a pénzt elkölteni. Letörik a magyar béreket stb.


Aki követi a politikát meg átlátja ezeket, az mondja már meg, hogy miért jó nekik ez.

jan. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

“Letörik a magyar béreket”

“miért jó nekik ez”


Ez a koncepciójuk, a stratégia. Magyarország olcsó tömegmunkás pool. Ezt segítette eddig a forint leértékelése, de ez az eszköz már teljesen kimerült, újabb módszerek kellenek: kici sárga miénk vendégmunkász

jan. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ilyenkor már van valami konkrét lopás-csalás Rogán fejében, és simán lehet hogy orosz, kínai hackereket és programozókat fognak alkalmazni a magyarok ellehetetlenítésére, megfigyelésekre, stb.
jan. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Az a legszarabb, hogy kb ez volt aze gyerken diploma egy mérnök beállítottságú embernek (még majdnem minden embernek), amivel rendes fizetést lehetett elérni. És ezt is el akarják venni
jan. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Az a pénz amit ezek a leendő cégek nem fizetnek be a munkavállalók után és az iparűzési adó, valahol máshol kamatostul visszajön vagy az államkasszábba, vagy az ő zsebükbe.

Az biztos, hogy egy ilyen húzással a multi szoftvercégek számára elgondolkodtató lesz a magyarországi üzemeltetés. Első tipp: ingatlanmutyi. Még több irodaház, továbbá az ingatlanpiacon vásárlóképes lakossági létszám növelése, ezeknek az embereknek lakás is kell. Még több lakópark. Mikor meg már idecsődítették a cégeket, munkaerőt, megszüntetik az adókedvezményeket és mindenki adózik mint a kisangyal. :D Az hogy ez a magyar munkavállaló bérében hogyan mutatkozik meg, nekik másodlagos.

jan. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!