Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van budapesten olyan heti 40...

Van budapesten olyan heti 40 órás állás ahol nincs egy hétnél több próbaidő és max két kolléga van? Nemszámít az se ha csak minimálbéres!

Figyelt kérdés

jan. 30. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Érdekes szempontok...
jan. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Hát próbaidő törvény szerint 3 hónap
jan. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
#2 Tévedés! 3 hónap a szokásos és törvényileg 6 hónap a maximum. De nem kötelező. Ha a szerződésbe nincs beleírva, akkor nincs próbaidő.
jan. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2#

Tévedés.


A próbaidőnek csak maximuma van kikötve, minimuma nincs.

Én például egy nagyobb cégcsoportnál dolgoztam.Volt, amikor váltottam egyikből a másikba.

Ez kvázi munkahelyváltás, ugyanis más lesz a munkáltató.Viszont, mivel cégcsoporton belüli, nem volt próbaidő, minden juttatást, lojalitási juttatásokat átvittem.

Sőt, leépítésnél is az első belépésem számít, nem a második.

jan. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nekem még 2005 körül voot olyan helyem ahol csak próbanap volt 3 aztán azonnal határozatlanidejűt kötöttek próbaidő nélkül...

Régi szép idők..

jan. 31. 11:10
 6/9 anonim ***** válasza:

Én nem nagyon láttam még olyan helyet, ahol eltekintettek a próbaidőtől. Sőt, inkább olyat láttam, hogy több volt, mint 3 hónap. A legtöbb helyen be sem tanulsz ennyi idő alatt, max. a munkához való hozzáállásod, a személyiséged látszik. Viszont nálunk több olyan alkalmazott is dolgozott, aki nagyon kedves volt, és 3 hónap alatt nem derült ki, hogy alkalmatlan. Kb 1 év után szokott látszani, és utána már nagyon nehéz kitenni valakit.

Egyébként mi félnivalód van? Én most 3 hónapos próbaidőt töltök, nem aggódom. Kell nekik ember a munkát elvégezni, és szemmel láthatóan én vagyok a legjobb, mégis miért tennének ki? Persze előfordulhat, hogy sz..ban van a cég, és akkor a próbaidősöket a legegyszerűbb kitenni jogilag, hallottam már több ilyet is. Viszont ha tényleg baj van, bárkit, bármikor kirúghatnak, szóval mindegy.

jan. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A legtöbb helyen nincs is munka mellesleg sokmindent dolgoztam már az életben nem hiszem hogy tudnak újat mutatni a helyismereten meg anévlistán kívül! Jelenlegi helyemen is 3 nap után már önállóan dolgozok de állítólag az elődömnek két hónap után se ment igazán! Mellesleg azért is váltanék mert agyhalott hely a melóval együtt és a keménymag a régi gárda után siránkozik...

Ráadásul 12 órás a műszak amiből az érdemi munka kb 3 óra...

Nameg a cég sem teljesen hófehér ahogy észrevettem!

jan. 31. 17:59
 8/9 A kérdező kommentje:

Amikor felvettek még tizedike körül azért számítottam valamilyen kollektív színvonalra mert a területi vezető eléggé előadta magát de nem ő dolgozik ezekkel az emberekkel. Nameg az "adóoptinalizált" cégtemetős mhnkáltatói bejelentés és munkaszerződés sem nyugtat meg.

A jelenléti ívem sem a munkáltatóm nevére szól!

jan. 31. 18:07
 9/9 anonim ***** válasza:
Ilyen engem is erdekelne. Max egy kollega is eleg. Illetve minimum 6-700.000es fizu, 30 nap szabi. Most egy jobb helyen ez mar alap.
márc. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!