Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogos-e hogy próbaidő alatt...

Jogos-e hogy próbaidő alatt csak minimálbért fizet a munkahely?

Figyelt kérdés
pályakezdő vagyok, életem első munkahelyéről van szó, 3 hónapos szerződést kötnek velem, próbaidő gyanánt, ha megfelelek, akkor majd hosszabbítanak. Miért nem jár a próbaidő alatt is a rendes fizetés? Hiszen ugyanúgy dolgoznék attól függetlenül, hogy milyen szerződésem van...
2010. okt. 14. 19:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
Hogyne lenne jogos, pályakezdőként mi vársz mégis? Meg gondolj már bele, ők honnan tudnák, hogy te jó munkás vagy és csinálod tisztességesen amit kell? Nem fognak egy vadidegen szavára adni és normálisabban fizetni. Gondolkodj
2010. okt. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Ha a minimálbér megvan, akkor miért ne lenne jogos. Kettőn áll a vásár, amiben megegyeztek az van.
2010. okt. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%
ha ezt írják a munkaszerződésbe akkor jogos. bár én közöltem volna mikor mondták hogy ennyiért fel se kelek, vagy ha nagyon rászorulok, elmegyek utcát söpörni ugyanennyiért, de hozzájuk nem.
2010. okt. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Normális helyen próbaidő alatt is rendes fizetést adnak. Ha most minimálbért kapsz, nem valószínű, hogy utána tisztességesen fizetnek majd. Próbaidő után gyakran emelnek valamennyit, de azért arra ne számíts, hogy minimálbérről 200 bruttóra fog felugrani a béred. A helyedben keresnék tovább, és amint találok egy jobbat, dobbantanék. A próbaidő alatt egyik napról a másikra felmondhatsz indoklás nélkül.
2010. okt. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
Egyébként meg elég valószínű, hogy csak három hónapig kellesz nekik, utána egy másik alkalmazottat fognak próbaidő címen minimálbérért dolgoztatni. Komoly cégnél a próbaidő nem úgy megy, hogy csak három hónapra szerződnek veled, hanem határozatlan idejű szerződést írtok, amiben benne van, hogy az első három hónap próbaidő. Ne is reméld, hogy hosszabbítani fognak, és valaha több pénzt kapsz tőlük. Meg aztán nézd meg a szerződésed, remélhetőleg nem vertek át, és lehetőséged van felmondásra. Az sem kizárt, hogy három hónapra lekötöttek minimálbérrel.
2010. okt. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

Ez a három havi szerződés azért furcsa, mert nem előnyös egyik félnek sem. Én a helyükben 3 hó próbaidővel határozatlan szerződést kötöttem volna, mert próbaidő alatt bármelyik fél indoklás nélkül felmondhat. Tehát, akár a 89 napon is elküldhet egy szó nélkül. Aztán, ha véletlen mégis túlfuttok a három hónapon és szabadulni akar, három év munkaviszony alatt akkor sem jár egy fillér végkielégítés sem, csak az egy hó felmondási időre járó bér, tehát meg az sem nagy ráfizetés neki.

Most, hogy határozott szerződést kötött veled, magát is lekötötte, mert ha szerződés lejárta előtt küld el, akkor ki kell fizetnie a határozott időre járó béredet egyszerre. Neki akkor már az első verzió előnyösebb.

A minimálbér egyébként abszolut bevett gyakorlat, ráadásul mostmár nemis a szakképzettség számít, hanem az, hogy az adott munkakör betöltéséhez szükség van-e a te szakképzettségedre. Nem túl jó ez így, de ez van.

Naponta kötöm a szerződéseket, azért tudom. Én az asztal másik oldalán ülök. Sok szerencsét !!

2010. okt. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Még csak szóban egyeztünk meg, alá még nem írtam semmit!!!! Muszáj elvállalnom, míg nincs jobb, kell a munka és ez a kis pénz is jobb, mint a semmi. Csak kicsit igazságtalannak tartom....
2010. okt. 14. 20:42
 8/16 anonim ***** válasza:
57%
Munkaszerződés nélkül, egy szavad nem lehet. Ez akkor fekete munka!!!!
2010. okt. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Mellesleg tolmács leszek a cégnél, szóval szükségük van a nyelvtudásomra, gondolom nem hirdettek volna ilyen állást, ha nincs szükség idegennyelvet beszélő emberre....
2010. okt. 14. 20:45
 10/16 A kérdező kommentje:
Még nem dolgozom.... tegnapelőtt szóban megegyeztünk, holnap megyek üzemorvoshoz, és kapom meg a szerződést, és hétfőn kezdek..... semmi törvénybeütközőt nem tettem....
2010. okt. 14. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!