Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogosan érzem ezt másfél...

Jogosan érzem ezt másfél héttel a kezdésem után?

Figyelt kérdés

Junior Fejlesztőként vettek fel másfél hete egy külföldi, de magyar irodával is rendelkező közepes céghez.

És ennek a cégnek konkrétan csak belső feljesztésű tooljai vannak. Minden frameworkot maguknak fejlesztettek le belső használatra, ezen felül van vagy 5 saját SaaS termékük. Az egyikhez még saját lekérdezőnyelvet is kitaláltak.

Namármost az elmúlt másfél hét úgy telt, hogy belsős videókat néztem a részlegekről, a működésükről, a belsős és külsős célokra fejlesztett termékekről, toolokról, minden verziójukról. Ezek mellett a team lead darált el mindent még a csapatok működéséről, természetesen mindent szakszavakkal.

Ennyi idő után azt érzem, hogy alig értek valamit. Milliónyi információt rám szórtak rövid idő alatt, és egyszerűen nem tudok mindent megjegyezni, minden szakszavat a helyére tenni. És mintha már azt várnák el tőlem, hogy mindent is értsek. Emiatt meg kicsit elment a kedvem az egésztől, sose leszek jó.



febr. 7. 22:47
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Örülj neki, hogy ketyeg az órabér, tanulsz és még dolgozni sem kell.


Iskolában ilyen nem volt, feltételezem.


Ha meg megköszönik a munkádat a próbaidő alatt, legalább addig is tanultál.


Ha meg a 3 hónapot túléled, nagyobb eséllyel megmaradsz.

febr. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem is várják el egy juniortól, hogy mindent amit elmondtak ahhoz azonnal értsen.
febr. 8. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem válnak meg tőled akkor egy évet legalabb maradnék. Az már értékelhető tapasztalat, belépő lehet olyan helyre ami jobban tetszik majd. Eleg sok iparágban zűrös helyzet van, idén nem biztos hogy ugrálnék míg nincs más.
febr. 8. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Nyugi, én ugyanezt érzem, januárban kezdtem, igaz más területen. A második héten ott akartam hagyni. Én megmondtam a főninek, hogy ezekhez nekem idő kell, és nem tudom teljesen követni az angol rövidítéseket.
febr. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Amit nem értesz, kérdezz! Senki se várja el egy juniortól, hogy mindent azonnal tudjon, de ha eltelik 1 év, miközben nem kérdeztél semmit, de úgy csinálsz, mintha mindent értenél, nagyon meg fogja bosszulni magát! Nem szégyen kérdezni és tanulni, sőt még jegyzetelni sem!
febr. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Én ott lettem junior, ahol gyakornok voltam, de amikor gyakornokként kezdtem, akkor kb. egy hónapig csak tanultam. Szóval ez tök normális.


Majd idővel megmaradnak a szakkifejezések és te is tudod használni őket.

febr. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem megszokásból beszélnek úgy ahogy, nem pedig azért mert elvárnák hogy tudjad hogy miről van szó.

Nekem multinál ugyanez az élményem volt. Sok volt a területre jellemző szakszó és rövidítés, az egyszerűbb dolgok mint IDE telepítése is egy csomó extra lépés volt biztonsági okok miatt, ezközöknek megvolt a maguk belsős csavara és társai.

Kb fél év volt mire azt tudtam mondani, hogy komfortosan tudtam használni a különböző eszközöket. És persze emellett ott volt a projekt amit fejlesztenem kellett és meg kellett értenem hogy a több 10 ezer sor biznisz logika mit is csinál.


Természetesen lesznek nehézségek junior fejlesztőként amin át kell menned anélkül hogy fogná valaki a kezed, de ha nem értesz valamit akkor inkább kérdezz, különösen olyan dolgoknál ahol nincs is esélyed arra hogy máshonnan összeszedd az információt.

febr. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Lilluci27 ***** válasza:
80%
Nyugi, ez természetes 1,5 hét nen elég semmire
febr. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%

"Ennyi idő után azt érzem, hogy alig értek valamit. Milliónyi információt rám szórtak rövid idő alatt, és egyszerűen nem tudok mindent megjegyezni, minden szakszavat a helyére tenni."


Ne legyél kisebbségi komplexusos, juniorként alkalmaztak nem 30 éves tapasztalattal rendelkező senior architektként. Ez teljesen normális, hogy másfél hét után nem fogod megváltani a világot.

febr. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na ez tök jó, fizetnek azért, hogy tanulj. Engem az egyik banknál már gyakornokként 1 hét után beledobtak a mélyvízbe. Én is azt tudom ajánlani hogy kérdezz, normális helyeken ezt csak pozitívan fogadják a gyakornokok esetében!!!
febr. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!