Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A "fejlesztő" megnevezést...

A "fejlesztő" megnevezést miért sajátította ki magának az informatikus réteg?

Figyelt kérdés

Szerintem ugyanúgy fejlesztő egy mérnök, kutató vagy gyógyszerész, egy építész vagy akármilyen hasonló foglalkozás, mert valamilyen új dolgot, értéket hoz létre. Ehelyett azt látom, hogy az informatikusok lenyúlták maguknak ezt a kifejezést, és csak a primitív tesztelés-fejlesztés-product owner..stb. világban tudnak gondolkodni.


Abba meg bele se menjünk, hogy az informatikai termékek minősége mennyire a béka segge alatt van, ráerőltetik az emberre mindenhol ezt a sok okos, applikációs, digitalizációs, agyonelektronizált szarságot, aztán mindegyik csak lefagy, hibakódokat dob ki és egyebek, persze cserébe egyre drágább minden, mert a gány informatikai munkabéreket meg kell fizetni rajta keresztül.

Mindenhol azt látom, hogy az emberek csak szidják ezt a sok szar applikációt, a mai túlelektronizált autókat és egyebeket, mert csak a baj van velük, míg a mérnökök vagy építészek által kifejlesztett precíz mechanikus szerkezetek évtizedek óta működnek probléma nélkül, egyszerűen javíthatóak, nem kell a szervizköltségben a kókler informatikusok bérét megfizetni.



febr. 9. 11:29
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
69%

Villamosmérnök az konkrétan rokonszakma az IT-val. A mi csapatunkban jelenleg is dolgozik olyan, akinek villamosmérnök diplomája van és nagyon jó munkaerő. De van olyan is, aki versenyszerűen kickboxol. Ennyit az ostoba sztereotípiákról.


Egy villamosmérnöktől végképp nem várná az ember, hogy ennyi baromságot összehordjon. Tuti valami mi hazánkos ostoba, konteós, rettegő vagy ezzel a digitális rabszolga dumával.

febr. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
69%
900at kb a mediorok keresnek... A senior boven az felett van... De persze te tudod...
febr. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
És hol írtam, hogy én senior vagyok? Az meg nem konteó, hanem a valóság, hogy bármilyen dolog, amiben szoftver van, egy rakás szar, lassú, hibakódos, lefagyós moslék, csak felk*rja az ember agyát. Szerintem egy mentős, tűzoltó, vízügyes vagy vasutas sokkal értékesebb munkát végez, mondom ezt úgy, hogy ők nálam is kevesebbet keresnek, méltatlanul. Na nélkülük tényleg leállna minden, konkrétan az IT-s sem tudná még a budit sem lehúzni, vagy nem lenne áram sem a lakásukban. IT nélkül igazából elmenne minden, max. újra jegypénztárban kéne megvenni a jegyeket és hasonlók, de nem vágna földhöz senkit.
febr. 9. 19:09
 24/35 anonim ***** válasza:
71%
Ja, nem vagna foldhoz senkit, ha nem irna senki szoftvert orvostechnikai eszkozokre pl., kicsit megcsappanna az atlageletkor, nem nagy szam.
febr. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
54%
Buta proli vagy, ne probalkozz ne itt verd a nyalad, aki ert hozza latja hogy a te tudasod sehol sincs
febr. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Hogy felbőszültek a kis infós trollok, előtört belőletek az értelmiségi színvonal. :D
febr. 9. 19:42
 27/35 anonim ***** válasza:
54%
Egy prolival nem lehet ertelmesen beszelni... Egyszeruen nincs ertelme lesulyedni ofaig. Kutyaba se kell venni oket
febr. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
69%

A szavaknak az emberek adnak értelmet.


Nem úgy működik, hogy elsőnek egy szóhoz értelmezést rendelünk és utána kezdik el használni az emberek, hanem inkább úgy, hogy az emberek által használt szavakat feljegyzik és egy rendszerbe szervezik.


Ezért változnak a szótárak és nyelv folyamatosan.


Ha az informatikusoknál használják a "fejlesztő" szót a legtöbbet, akkor azért van, mert az emberek ezt preferálják.


Nem hiszem, hogy bárki lenyúlt volna bármit, csak szimplán ez lett az elterjedtebb.


Én programozó vagyok mérnökinformatikus végzettséggel és soha sem érdekelt, hogy minek hívnak.


A legtiszteletteljesebb és ha "szoftvermérnök"-nek szólítanának, de a akár "code monkey" kifejezést is elfogadom :D

febr. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
56%
Öreg, ahogy itt fröcsögsz a szoftverfejlesztőkre, az nevetséges. Ennyi erővel én is mondhatnám, hogy hülye mérnökök, minek kell minden kocsiba turbót meg hibrid rendszert tenni, mikor attól csak drágább lesz a kocsi és folyton meghibásodik, a javítása meg egy vagyon.
febr. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok informatikus, csak egy bolti àrufeltöltő. De attól még mindig csak egy sértődött hiszti lesz amit művelsz.
febr. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!