Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az irodába járás szerintetek...

Az irodába járás szerintetek is teljesen feleslegessé vált 2024-ben?

Figyelt kérdés

Sok ismerőstől hallom, hogy a multija berendeli őket újabban heti többször, miközben mindenki hatékonyabban tudna otthon dolgozni: nem kell órákat utazni adott esetben, njncsenek idegesítő kollégák, vagy más teamek a közelben.


Nálunk ennyi volt az érvelés a cég részéről: vigyünk életet az irodába. Na már most, én más cégek beszállítóival és német anyavállalat ügyfeleivel beszélek, engem kifejezetten zavar, ha ott téblábolnak a kollégák.. Másik indoklás: be kell járni, mert az irodáért fizetnek. Miért nem adják el akkor? Lakhatási problémára is megoldást jelenthetne ez sokaknak. Találkozni meg ígyis-úgyis tud a team, ha előre meg van egyeztetve.


Nagyon azt érzem, hogy a boomer generáció miatt kell bejárnunk, mert ők nem tudnak meglenni az asszony mellett, meg únják magukat otthon, de ezt miért erőltetik másra is?


Mi a véleményetek erről?



febr. 15. 16:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Munkakör függvénye, de alapvetően egyetértek. Van egy csomó irányításmániás főnök, aki azt hiszi HO-ban senki sem dolgozik.
febr. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Szocializálódni kell bejárni. Emellett vannak érvek és ellenérvek. Sokan befordulnak, ha csak otthon ülnek. Persze el lehet járni barátkozni, nem feltétlenül a munkahelyen kell ezt megoldani, de van amelyik managernek nem tudod megmagyarázni.

Én most váltottam munkahelyet, heti egyszer kell bejárni, és hát nem vagyok valami nagyon elégedett a munkakörrel. Viszont ennél messzebb nem tudnék menni, mert én is azt láttam, hogy heti 2-3 bejárást elvárnak. Elég nagy baj.

Kérdeztük a vezérigazgatót, hogy mi a véleménye erről, és azt mondta, hogy az lesz a trend a világban, hogy heti 2-3 alkalommal iroda. Kár.

febr. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem vált teljesen feleslegessé. Hibrid munkavégzés a jó véleményem szerint, heti 1-2 nap iroda.
febr. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
2) nem tudom, nem vagyok róla meggyőződve. Nálunk sokan külön engedéllylel be sem járnak, mert kocsival 3 óra a munkahely!!
febr. 15. 16:56
 5/20 A kérdező kommentje:
3) szerintem pozicio fuggo. De a legjobb tenykeg az lenne, ha a munkavallalora hagynak. Valszeg ha nem lenne kotelezo jellegu, tobben jarnanak be alapbol. Igy viszint h kotelezo, a tobbseg-mint en is-csak huzzuk a szankat xd
febr. 15. 17:01
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 3 nap bejárás kötelező, csak annak nem, aki egyszer felmondott volna miatta és nem akarták, hogy elmenjen. Másik indok, ha van gyereked.


Hogy miért?

Állítás szerint azért, hogy szocializálódjunk és jobb legyen a kapcsolat. Részben egyetértek, mert dolgoztam már 100%-ban otthon, de szerintem nem irodában kell barátokat szerezni.

febr. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%
Nekem az előző munkahelyemen nagyon sok barátom volt, de ott 30 fős csapatban dolgoztam. Most 4-en vagyunk, a másik 3 kollégámmal nagyon jól együtt lehet dolgozni, profik, segítőkészek, viszont semmi más közös nincs bennünk. Ha irodában vagyunk, akkor sem beszélgetünk másról, mint munkáról, emiatt felesleges bejárni.
febr. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
63%

Épp most hordok ki egy súlyos irodai fertőzést, egy irodai nap után, úgyhogy szerintem de, végleg lejárt az idejük, és ha rajtam múlna soha többet nem mennék.

Hozzáteszem hogy önkéntes alapon voltam benn és eddig ennek a híve voltam. Ennek, és semmi többnek, nekem a kötelező heti 1 is sok. Ha olyanom volt, volt társaságom, vagy valami miatt nem ment itthonról, én bementem 1 hétre is akár (ez a covid-végi fakultatív időszak, számomra az aranykor), aztán ha nem volt olyanom akkor 2 hónapig nem, vagy akár elmentem az ország másik felébe rokonoktól dolgozni 10 napra.

A jelenlegi cégem is így működik, szóval nem panaszkodhatok, de mégis, ahol ki kell írni a budiba, hogy ha félrekakikáltál akkor töröld is föl magad után, ott milyen együttélési, higiénés stb. kultúra uralkodik? És tényleg, nekem ezek után az emberek után kell megfogni a kilincset, enni az asztalukról stb.? Hányinger, sajnos szó szerint, nekem legalábbis azzal indult az irodai nap utáni táppénzes időszakom. Nem kívánom ezt senkinek.

febr. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
86%

hát igen én külföldön vagyok, ugyanez a helyzet, harmadjára hoztam fel, hogy full HO-t akarok, válasz: ez nem fog megvalósulni. mivel jó vagyok abban amit csinálok most fogok váltani, a maradék 90% meg aki semmihez nem ért marad - és nekik jó lesz így is. itthon anno nekem full HO-s munkám volt, teljesen ég és Föld. ha nekik mindegy, vegyenek fel egy másik embert drágábban, tanítsák be megint újra...

én azt látom, hogy ez a bejárás nálunk alibi arra, hogy miért van itt egy +manager aki semmit nem ad hozzá a projekthez. érthető, ha otthon lenne mindenki még ennyire se lenne rá szükség mint most...

febr. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
57%

Kicsit azert el vagytok rugaszkodva a valo elettol.

Lejart az iroda ideje, mert elkaptal egy fertozest? Azt a fertozest akar egy etteremben is elkaphattad volna, vagy a vonaton ulve szuleidhez menet.. Azt gondolom semmi koze az irodahoz. De gondolj bele, ha folyamat otthon ulsz majd, semmi inger nem er, a szervezeted elszokik a virusoktol/bakteriumoktol, amit akar most, villamoson/irodaban ulve szivsz magadba, legyengul a szervezeted, na akkor lesz majd igazan mindentol fertozesed. Szoval igen gyenge erv erre fogni, hogy miert ne jarj irodaba.

En sem vagyok egy nagy tarsasagi ember, nincsenek munkahelyen barataim, de covid utan foleg jol esett bejarni. Olyannal is jokat beszelgettem, akivel egyebkent nem volt kozos munkam, es itthon eszembe se jutott volna felhivni. Ez, hogy az ember probal kozvetlen lenni, baratkozni, az a szemelyisegunknek csak hasznara valik.

Lejart a heti 5, igen. Rengeteget utazok en is, napi masfel-2 ora. Jol esik, mikor tudom, hogy masnap tovabb aludhatok 1-2 oraval, mert otthonrol dolgozom. De azt semmikepp nem mondom, hogy ne tudnek elviselni 1-2 napot benn. Orulok, hogy egyaltalan erre van lehetoseg, mert ez is nagy segitseg. Es szerencsere a vezetom nagyon rugalmas, nem azt mondja, hogy heti 2 nap, hanem azt, hogy havi 8. Ha ezt 2 het alatt akarom letudni, azzal sincs gond. Ez lenne a normalis hozzaallas mindenhol, plane a gyerekes szuloknel, ahol tappenzre kell menni, ha lebetegszik a gyerkoc.

Es akinek ilyen a hozzaallasa, az munkan kivul sem fog talalkozni a kollegakkal csapatepites cimszoval. Vagy ha nagy duzzogva el is jon, biztos, hogy 1 ora mulva lelep valami indokkal. Ezt csinalja nehany ismerosom is, akik egyebkent 100% home officeban vannak.

Az meg, hogy adjak el az irodahazat, es akkor legalabb nem kell berelni.. Ezt remelem viccnek mondtad, de meg annak se jo. Ilyen nincs, hogy uzemeltetek egy vallalatot, nincs szekhazunk, meg nincs hova jaratni az embereimet. Ekkora ostobasagot ne haragudj, de regen hallottam.

Ennyire ne legyetek mar eltunyulva. Vannak allami helyek, ahol meg most sem engedelyeznek home officet. Oruljetek inkabb annak, hogy van. De tudom, ez a kisujjamat nyujtom, de az egesz karom kell szindroma. Telhetetlenseg. Legkozelebb mar az lesz, hogy miert kell dolgozni otthonrol, miert nem utaljak a fizetest azert is mert bambulom 8 oran keresztul a falat..

Es persze, lehet, hogy olyan a munkakorod, hogy zavaro a zaj. De a covid elott is meg tudtak oldani még a telefonos ugyintezok is, hogy egymas mellett ulve kitelefonaljanak. Egyeb esetben meg alakitsd ugy a napjaidat, hogy home office alatt vegezz gondolkodtatos feladatokat, bent pedig az egyszerubbeket. Egyebkent meg a volt fonokom szavait idezve az irodai munkanapnak az lenne a lenyege, hogy ne 100%ban a munkarol szoljon, hanem inkabb a csapatepitesrol. Azokon a napokon elnezte nekunk, ha nem kapott meg valami emailt azonnal, vagy nem ultunk az asztal mellett 8 oraban. Ez sem rossz gondolkodasmod. De ha ennyire nem birjatok elviselni, hogy vannak fonokeitek, akik a szabalyokat szabjak, es nektek ahhoz alkalmazkodni kell, akkor menjetek el egyeni valllkozonak, es ott mar tenyleg azt csinaltok, amit akartok. Es felreertes ne essek, tovabbra is azt gondolom, hogy halat adhatunk az egnek a home office napok miatt, en is nagyon szeretem. De azert a telhetetlensegnek, a lazadozasnak is van egy hatara, amit nem szabadna tullepni. Nem kernek lehetetlent a munkaadok, sot, a javunkat szolgaljak ezzel a lehetoseggel. Azt is megtehettek volna, hogy covid utan 100%ban visszarendelnek mindenkit, ugyhogy szerintem oruljunk, hogy csak 1-2 munkanap kell bemenni.

febr. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!