Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy érdemes beadni önéletrajz...

Hogy érdemes beadni önéletrajzot céghez? Online vagy személyesen?

Figyelt kérdés
Ha személyesen megyek be mit mondjak?

febr. 16. 19:25
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Kizárólag faxon.
febr. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Ajanlott levelkent.
febr. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Füstjelekkel
febr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem jogos a kérdés. Én rengeteg olyan állásra jelentkeztem online, amelyeknél maximálisan megfeleltem a meghirdetett követelményeknek. A válaszadás ezekre 2-3% volt, beleértve az elutasítókat is. (Arról a rengeteg spamról, ami egy állásjelentkezés után megjelenik a postafiókomban most tekintsünk el.) Szóval szerintem nem kizárt, hogy lehet olyan szituáció, amikor jobban jár az érdeklődő ha személyesen veszi fel a kapcsolatot a munkaadóval. Persze biztos lesz ahonnan elküldik amiért odapofátlankodik, de másol meg lehet pont emiatt kapja meg az állást.
febr. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
táviratban
febr. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

Gondolom nagyon örülnének a HR osztályosok, ha minden agyhalott személyesen hurcolná be az önéletrajzát a meghirdetett pozíciókra és naponta több ezer ember fordulna meg az irodában csak azért, hogy leadja az önéletrajzát.


Megnyugodhatsz, ha olyan szakmai tapasztalattal, végezttséggel, skillekkel rendelkezel akkor online jelentkezés esetén is keresni fognak, ha pedig személyesen adsz le egy kalap sz@r önéletrajzot, ugyanúgy nem fogsz érdekelni senkit.

febr. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy egy 4 fős cégnek, ami a sarki cukrászdába keres még egy eladót a bejáratra kiragadztott hirdetésen és ahol a tulaj is ott dolgozik az üzletben érdemes lehet személyesen bevinni a CV-t, de az esetek döntő többségében egy papír CV a recepció kukájában végzi.
febr. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Postagalambbal. És madártollal is írd meg, papirusztekercsre.

2024 van, ember.

febr. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igazából teljes mértékben az adott cég és céges kultúra függvénye.


A cégközpontunk, ahol jogi szempontból az adatkezelés történik, igencsak messze van az EU-tól, így a GDPR alapesetben nem vonatkozik ránk.

Csak akkor, ha EU-s állampolgár a jelentkező, de akkor is csak a személyi hatály alapján meghatározható szabályok.


Minden helyünk recepcióján le lehet adni az önéletrajzot, csak alá kell írni egy adatkezelési nyilatkozatot, és feldátumozni, hogy meddig tárolhatjuk.


Nálunk a papíralapú önéletrajz elönyt élvez. Mivel voltak ebből problémák (hogy a HR osztály a saját kényelmessége alapján szűrt, nem tisztán a jelentkező és az önéletrajza alapján), így kénytelen voltam a HR vezetőt leváltani és új szabályokat hozni.


1. Minden hirdetésünknek kell egy jelentkezési határidő.

2. A jelentkezési határidő lejártát követő 2 munkanapban, az összes papíralapon jelentkező személynek visszajelzést kell adni, első körben a pozitívakat, az interjú-időpontfoglalót kiküldeni.

3. A nem pozitív elbírálást az önéletrajz fix pontjaira szóló indoklással ellátva kell félretenni.

4. A harmadik pontban összegyűlt önéletrajzokat a HR vezető/belső ellenőr még felülbírálhatja, ezt a 2. munkanapon teszi meg.

5. A jelentkezési határidőt követő 3. munkanapon pedig ki kell küldeni az elutasításokat, a harmadik pontban leírt, és negyedik pontban elfogadott indoklásokat tartalmazva.

6. A HR osztály dolgozói az elektronikusan beérkezett jelentkezéseket egyáltalán csak ez után látják, a jelentkezési határidőt követő 4. munkanaptól.

febr. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a GDPR miatt személyesen már nem is fogadhatják el... ha így is kezelik akkor az szabálytalan, ha elfogadják akkor az 10 percen belül a kukában landol.... email vagy oldalon kitöltős form....
febr. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!