Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyikre érdemes menni,melyik...

Melyikre érdemes menni,melyik fizet jobban? Pontosan mennyit fizetnek ezekre a pozíciókra?40 évesen pályakezdőként protekció nélkül lenne egyáltalán esélyem?

Figyelt kérdés

Szeretnék elvégezni egy számítógépkezelői, és egy alap angol nyelvvizsgát. Mellé vagy logosztikus,vagy vàmügyőr szakot okj-n.Nem tudom melyik lenne jobb...Érettségim van, diplomát nem tudnám lerakni.

Pest megye,Pesthez közel.



#vámügyintéző #Logosztikus
febr. 18. 15:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Egyiknek sincs értelme. Villanyszerelő, légkondi-szerelő, hidegburkoló, ilyesmiket nézegess. Vagy kamionsofőr.
febr. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Bocs de nő vagyok...
febr. 18. 16:01
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
nőként is végezheted a fenti munkákat
febr. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azért kéne irodái munka hogy a gyereket tudjam hordani oviba, iskolába,nem azért mert büdös a munka...az meg a másik hogy szerintem senki nem vesz komolyan nőt ilyen szakmákban,a faluba is van egy páros, férj és feleség akik vállalnak mindent ház felújítással kapcsolatban, úgy kiröhögtük🤣..majd egy 80kg-os 150cm-es nő fog gipszkartonozni,meg glettelni,meg csempézni?!Biztos nem bíznànk meg ilyeneket..az egy dolog hogy mikor a vályog házat felújítottuk én is mindent csináltam,sőt,a burkolást inkább csak én csináltam,a vízszigetelést,vakolàst,betonozàs azon részét ahol simítani kellett,mert a férjemnek se szeme,se szépérzéke,se precizitàsa,se türelme,és a szintezőt se szerette használni,mert hát.."jóvanazúgy"... amúgy nem lenne bajom a férfi szakmunkákkal,(de tudom hogy nem ismernének el)(pék-cukràszként érettségivel)magasos vagyok egy raktárban..
febr. 18. 18:00
 5/13 anonim ***** válasza:

#4 alapján a logisztikát engedd el. Nem az a tipikus 9-14-ig meló, pláne releváns tapasztalat nélkül. Mert ugye egy okj, plusz alap angol nyelvvizsga csak kb. raktári adminisztrátor pozícióig elég. Az meg legjobb esetben is 8-kor veri az ablakot a román kamionos és bent vagy ameddig sikerül.

Egyébként, ha a munkaidőt meg tudod oldani akkor nem lehetetlen elhelyezkedni vele, pláne Budapest és környékén.

febr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%

"Azért kéne irodái munka hogy a gyereket tudjam hordani oviba, iskolába,nem azért mert büdös a munka..."


Szóval magyarra fordítva büdös a munka és egy irodában akarsz valami kamu pozit betölteni, hogy kapj fizut és cserébe ne kelljen semmit csinálni.


Az elképzelés jó, viszont egy mezei érettségivel, alapszintű angol nyelvtudással szóba sem fognak állni veled, ha csak nincs valami NER-es csókosod aki beejtőernyőz ilyen helyre.


Minimum egy piacképes diploma + középfokú (de inkább felső) nyelvvizsga amivel már kifoghatsz chillesebb irodai munkákat egy multiban, így esélytelen mindkét "végzettséggel" amiket említettél.

febr. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Utolsónak:nem arról van szó hogy büdös a munka, különben nem dolgoznék évek óta 3 műszakban heti 7 napból 6-ot...azt hiszed a logosztikus meg a vámügyintéző nem dolgozik? Csak beszélgetnek meg cigiznek egész nap? Mi az hogy "ilyen helyre"🤣 nem gyàrigazgató akarok lenni egy multinàl... Nem egy nagy szám szerintem egyik se. Vannak nálunk is, némelyik olyan hülye mint a segg..
febr. 18. 22:46
 8/13 A kérdező kommentje:

Utolsó előttinek:nálunk mindkettő 4-ig van,max fél 5-ig. Nem hinném hogy máshol egy irodában 6-ig vagy 8-ig lennének..

Admin nem akarok lenni, nálunk 3 műszakban vannak,nem dolgoznak többet amúgy 8 órànàl,de minden csöves sofőr ott csünng az ablakba.. és nem kívánok emberekkel közvetlenül együtt dolgozni. Így nem.

febr. 18. 22:50
 9/13 anonim ***** válasza:

#8: Másodszor írod, hogy logosztikus. Biztos, hogy a logisztikára gondolsz?

Attól hogy te a gyártósor mellől azt látod amit, a valóság nem ugyanaz. Mint írtam, ilyen tudással kb. meg fogsz ragadni a raktári admin szinten. Ha nem többműszakos pl. az árukiadás, de a raktári meló igen, akkor simán benne van, hogy rendszeresen rá kell húzni fél-egy órákat, mert késik egy-egy fontos kamion, sürgős az áru stb stb. Nyilván raktára válogatja, de a lényeg, hogy a logisztika nem az az iparág, ahol te 4-kor eldobod a tollat és angolosan távozol, mint a gyártósori droid melóban. És hiába írod, hogy nálatok mi van, úgysem ott akarnál elhelyezkedni, mert a többműszakos melót akarod megúszni. Hidd el a szakmában jártasaknak, amti írnak.

Ha így keresel, akkor nem logisztika, hanem valami tingli tangli okj-t kell elvégezni és, lehetőleg állami, bérszámfejtő, ügyintéző, adminisztrátor pozíciókat kell nézni.


#5

febr. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Azért mert a telefon így jegyezte meg, és automatikusan kiírja..én meg nem figyelek minden egyes szót. De ha ennyire zavar az az egy betű,akkor odafigyelek, elnézést kérek!Honnan veszed hogy nem a jenlegi munkahelyemen akarok maradni? Egy pár évig igen, hogy legyen tapasztalatom, és a gyerekek nagyobbak legyenek.És hidd el, nálunk az irodistàk 8-16:30-ig vannak hivatalosan,de rugalmas a cég, úgy járnak ahogy akarnak,van aki 7-15-ig jár a gyerekek miatt.(Akkor lennék több műszakban,ha maradnék a pozíciómban,vagy admin lennék,ami nem akarok lenni)És senki nem húz rá. Az adminok se, jön a másik műszak, és kész,senkit nem érdekel a sofőrrel mi van,ha meg van pakolva,vagy le,az őr kimegy, és felébreszti őket,ennyi.És nincs gyártósor se raktárban.
febr. 19. 17:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!