Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit ér manapság egy cégautó?

Mennyit ér manapság egy cégautó?

Figyelt kérdés
A mai, 2024 eleji viszonyokban mennyi bruttó emelésnek számít egy cégautó? Mondjuk egy Octavia, Astra, Focus, Ceed, Corolla stb. kategóriájú, nem agyonextrázott kocsi, korlátlan privát használatra üzemanyagkártyával.

febr. 18. 21:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%
Sokat.
febr. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
#1: Esetleg számszerűsítve?
febr. 18. 21:43
 3/15 anonim ***** válasza:
27%
nem kell megvenni, nem kell fenntartani, nem kell benzint fizetni. Havi min 100e ha új autóról van szó és ebben nincs benne a vételár és a wc-re nem ezzel jársz.
febr. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 krwkco ***** válasza:
85%

"Mennyit ér manapság egy cégautó?"

Amennyit privát céllal autózol vele. Pl. éves költségként egy hasonló autó lízingdíját + a kilométerre számított költségeket.

De ha amúgy nem vennél autót, mert nincs szükséged rá, akkor szinte semmit.

febr. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
200.000 ft környéke üzemanyaggal átlagos felhasználásra
febr. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

Miért lettem lepontozva?


100.000-150.000 ft között van a lízing a fent felsorolt autókra, a maradék az üzemanyagköltségként simán elmegy átlagos felhasználásra, így jött ki a 200.000


Akinek nem tettszik a válasz, fejtse ki, a lepontozgatást meg hagyjuk.

febr. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
25%

Hát ha nem használnál kocsit enélkül, akkor nem sokat.

Amúgy meg nyilván felütöd az internetet, megnézed hogy mennyiért lehet lízingelni egy ilyen kocsit, meg megbecsülöd, hogy mennyi üzemanyagot használnál enélkül egy saját autóba és annyi.

febr. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Ugy, hogy nem vagyok extrém kocsihasználó nekem 100 maximum 150 ezret érne meg többet nem.
febr. 19. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%
Home office nekem amúgy többet nyomna a latba mint a céges kocsi.
febr. 19. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, a lízing-et tudom, és nem 100-150k, hanem inkább 170-180k. Inkább onnan akartam volna megközelíteni, hogy amikor egy munkáltató felajánl egy ilyen autót akkor ő mekkora "béremelésnek gondolja".

HO az én területemen nem igazán opció, így azzal nem mérném össze, azon a szinten, amennyire a gyakorlatban működőképes, annyira engedik is.

febr. 19. 06:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!