Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek is vannak "szekta"...

Szerintetek is vannak "szekta" munkahelyek, vagy csak nekem fura ez a jelenség?

Figyelt kérdés

Van pár fiatalabb ismerősöm-jó, én is az vagyok a magam 29 évével-akik az életük nagy részét a céggel, értsd kollégakkal töltik: nyaralás, közös síelés, pénteken ivás, stb stb.


Nem tudom, ez nekem azért is fura, mert én próbálom minimálisra szorítani a kontaktot a munkahelyi emberekkel, privat számot nem adok meg, max linkedinen követek vissza valakit. Szerintem a munkahely nem az a hely, ahol barátkozni kell. Én is volt, hogy megpróbáltam, előző helyemen nagyon jóvan voltam a nálam 2 évvel idősebb főnökkel. Mikor ott hagytam a céget, megszűnt a kontakt, törölt mindenhonnan. Ezek után különösképp nem barátkozom a munkahelyen, elvégzem a rám bízott melót, de ennyi. Munkaidőn túl nem fogok időt tölteni a kollégákkal, hogy hallgassam, kinek hány gyereke van, ki mit csinált a feleségével stb.



febr. 23. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Elő szoktak fordulni, szerencsére én csak egy alkalommal futottam bele ilyenbe, mondanom sem kell, hogy 1 hónapig bírtam. Tényleg egymás sreggében lógtak egész nap, mindenki tudott mindenkiről mindent, a magánélet 100%-ig ki volt tárgyalva, rémálom kollektíva volt. A munkát persze nem egyenlő arányban osztották el, hanem össze-vissza, így még többen fúrták is a másikat a háta mögött.
febr. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalat, hogy ez inkább emberfüggő, nem munkahelyfüggő, mert több munkahelyen is találkoztam ilyenekkel, viszont a többség sehol sem volt ilyen. Voltam ilyen lagzin is, kolléga meghívta az összes közeli munkatársat. A vendégsereg úgy nézett ki, hogy voltak a rokonok meg a kollégák, barátok viszont nem igazán. A felesége is természetesen a cégnél dolgozott, közeli munkatársak voltak.

Az ilyen emberekre jellemző, hogy nem járnak társaságba, munkahelyen kívül egyáltalán nem ismerkednek, nem tartják más emberekkel a kapcsolatot, változatos indokból, de jellemzően a személyiségük ilyen. Mivel más kapcsolatuk nem igazán van, ezért maradnak csak a kollégák.

febr. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak.
febr. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

"Tényleg egymás sreggében lógtak egész nap, mindenki tudott mindenkiről mindent, a magánélet 100%-ig ki volt tárgyalva, rémálom kollektíva volt"


Milyen jól megfogalmaztad, ez terhelt engem is, főleg kis cégnél jellemző, bezárva 1 db irodába, vagy hasonló :S

febr. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok helyen így megy. Én is ilyen helyen dolgozom és én is próbálom teljesen kivonni magam a társasági életből.
febr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire végletes helyen még nem dolgoztam, de szerintem csapatmunka szempontjából is fontos, hogy legyen egy bizonyos szintű kapcsolat a közvetlen kollégákkal, legalább néha (évente 1-2x) 1-1 piálás vagy valamilyen közös program/élmény a munkahelyen kívül jót tesz a morálnak. Pláne akkor lenne fontos, ha amúgy HO-ban ülnek otthon az emberek. Én nem tudnám az életem jelentős részét olyan emberekkel tölteni, akiket nem ismerek semennyire sem, és nem is érdekelnek. Nyilván ha hetente/havonta van kötelező jellegű akármi, besokall az ember.

Persze a legtöbb ilyen kapcsolatot a helyén kell kezelni, a 90%-uk abban a pillanatban megszűnik, amint az egyik fél felmond.

febr. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Síelés, nyaralás nincs közösen (most azt az évi 1 csapatépítő céges hétvégét nem sorolnám ide), de nálunk pl. elő szokott fordulni, hogy mondjuk havonta egyszer összeülünk péntek este egy sörözésre. Ettől még nem töltöm a munkaidőn kívüli "életem nagy részét" velük, mert a maradék 29 napban mással vagyok. Ezekre a sörözésekre meg jön, aki akar, de abszolút magunknak szervezzük, nem arról van szó, hogy kötelező lenne.

És itt van egy fontos különbség: ha te amiatt töltöd a magánéletedet is a kollégákkal, mert amúgy jófejek, akkor semmi különbség nincs eközött, meg aközött, hogy anno suli után is szóba álltál egy osztálytársaddal. A probléma akkor van, ha ezt a cég elvárja, kötelezővé teszi. Akkor valóban szektáról beszélünk.

febr. 24. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudna egy cég sem annyit fizetni, legalábbis számomra, hogy havi 1x a szabad hétvégém rájuk szánjam. Évi 1x céges kaja belefer maximum aztán ennyi. Ahol több ilyen van onnét lelepek. Pedig jól terhelhető vagyok és sokkal többet megcsinalok mint eddigi kollégáim jó része. De ez munkaidore korlátozódik. A szabadidőm az enyém
febr. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is csak dolgozni járok be, ennek ellenére jóban vagyok a kollégáimmal. Amennyiben munkaidőben szervezünk ilyet dolgokat a cég költségére benne vagyok :D.
márc. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!