Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik IT területen dolgoznak,...

Akik IT területen dolgoznak, tudnak erről, látják ezt?

Figyelt kérdés
Bárkinek szól, aki IT területen dolgozik, talán főleg inkább azokhoz ezen belül, akik valamilyen manager, vezető pozícióban vannak..arról van szó, nem először tapasztalom melóhelyen, hogy a céghez kerülő junior kollégát a tapasztaltabb kolléga vetélytársnak tekinti..és ahelyett, hogy segítené, inkább hátráltatja, lealacsonyítja, úgy beállítva a dolgokat, hogy az új kolléga csinálja rosszul a dolgokat, aki nyilván hiába is szólna a saját érdekében..mások észrevettek már hasonlót? A projekt látja az egésznek a kárát, (most az emberi kapcsolatokat nem is írom, az egyértelmű) nemcsak rövid, de hosszútávon is..főleg a managereknek kéne ennek tudatában lenni, de olyan, mintha ők "külön élveznék ezt a showt, és nagyon is látják ezeket, csak nem az ő pénztárcájuk bánja, és tényleg még élvezik is"...jól gondolom ezeket? Bárkinél bármi megfigyelés? Én ilyenek miatt láttam nem egyszer hetekig csúszni projekteket, bár gondolom mások ennél durvább csúszásokról is be tudnak számolni..a háttérben sok sok millió forint tud elúszni gyakorlatilag az emberi tényező miatt, hogy kollégák direkt hátráltatják egymást, illetve mert a managerek által versenyeztetve is vannak sokszor, hogy "na ki a jobb"...ez zülleszti a morált, zülleszti a csapatszellemet, és így csökkenti a szolgáltató cég értékét is, hiszen ezt az ott dolgozók adják alapvetően..

febr. 24. 00:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
59%
Kkvnal lehet ilyen, de tipikusan itban ez nem jellemzo esetleg valami begyepesedett looser csinalhat hasonlot...
febr. 24. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
2 multinál voltam, mindkét helyen ezt láttam..fura volt tapasztalni, illetve az jött le, hogy a seniorok nem akarják átadni a nehezen (sok idő alatt) megszerzett tudásukat, plusz meglátásaikat a projekttel kapcsolatban, amivel jelentősen könnyebb lehetett volna a junior dolga..részben meg tudom érteni valahol, másrészről meg egyáltalán nem és rossz emberi természetet látok mögötte inkább..csak ezeket a vezetőnek / managernek kéne rendbe raknia csapaton belül a fejekben, más nem fogja megtenni.
febr. 24. 03:30
 3/20 anonim ***** válasza:
22%
Nem. Inkább villog a segghülye managernek, hogy ő segíti a juniort.
febr. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
43%
Velem is ez volt. A kedves kolléga b*szott betanítani. Nem is tudtam pár hónapnál tovább maradni.
febr. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
21%
én kitúrok mindenkit, fiatalt, időset is
febr. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%
Nem tapasztaltam ilyet sehol, mondjuk nem dolgoztam hulladék cégeknél.
febr. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Fejlesztesi vezetokent dolgozok, a ~40 emberbol most is van 5 junior, mindegyiknek dedikalt mentora van, semmelyik iranybol nem is halottam ilyet.


Fura is lenne, leven a junior talan (!) majd 5 ev utan tudna egyaltalan konkurrenciat jelenteni, ha egyaltalan.


Ha valaki keptelen tanitani (vagy nem akar), az nem a konkurrenciatol valo felelembol fakad.

febr. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a hozzászólást, akkor azért nemcsak én láttam ilyet helyeken..persze igen, amelyik cég jó, ott ilyen nem fordulhat elő, ami meg még jobb, ott külön mentor van és nem kell a seniornak azon idegeskedni, hogy a projektre szánt munkaideje sínyli meg, ha juniort is tanít, mivel eleve allokálnak neki időt erre. Amelyik cég terjeszkedni is akar, annak úgyis ez utóbbit kell alkalmaznia, különben egyszerűen "kihal"..
febr. 24. 14:23
 9/20 anonim ***** válasza:
74%
Nem tapasztaltam ilyet sehol.
febr. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én manager vagyok egy kis csapatnál. Amikor junior kerül hozzánk, a tapasztaltabb kollégák nem, hogy segítik, inkább mentorálják őket. Amit te leírsz az nem általános, az egy rosszul működő csapat.
febr. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!