Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mikor, hogyan találtátok meg...

Mikor, hogyan találtátok meg azt a munkát, amit igazán szerettek csinálni? Azokra gondolok, akik más területen dolgoznak, mint amit tanultak alapból.

Figyelt kérdés
Kipróbálnám magam más területen /munkakörben de nem tudom hogyan fogjak hozzá. Mégegy egyetemet nem akarnék csinálni ha nem muszáj(persze ha elkerülhetetlen akkor miért ne). Volt olyan, hogy más területen elkezdtetek dolgozni mint ami a végzettségetek, és beletanultatok, esetleg belsős képzéseket csináltatok, és így sikerült idővel jobb beosztást, fizetést elérni? Idegennyelvek jól mennek (angol, német, de szeretnék most egy harmadikat is megtanulni), jelenleg egyébként egészségügyben dolgozom.

2020. jún. 15. 09:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Én már gimiben is "találkoztam" a programozással, csak nem lett belőle semmi. Később, 25 évesen visszatértem hozzá. Nagyon szeretem, de nem igazán sikerül benne elhelyezkedni. Illetve közel fél éve felvettek "fejlesztőnek", de a munkám a gyakorlatban mégsem az. 😅



Szerintem mindenképp tanulj valamit, bár vigyázz, mert az OKJ-k jórésze, pláne az iskolarendszeren kívüliek piacképtelenek.



Vagy ha egyelőre az idegennyelvvel foglalkoznál?

2020. jún. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes szerintem átfedést találni a mostani munkád és a következő között. Én is EÜből váltottam irodai munkába, először egy egészségügyhöz kapcsolódó cégnél. Ott előnyös volt a háttértudásom és a motivációm, aztán maradtam az új szakmámnál váltásnál csak más iparágban.


Ha sok nyelvet beszélsz SSCkben érdemes nézelődni, vannak pl pharma cégeknek is SSCjük. Hajrá! :)

2020. jún. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Roche pl itthon elég nagy SSCt csinált, de a Cognizanthoz is szoktak keresni angolul-németül tudó embereket eü tapasztalattal.
2020. jún. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!