Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szakmai gyakorlaton 1000ft/ora...

Szakmai gyakorlaton 1000ft/oraber?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem szakmai gyakorlatra, ennyit ajanlottak fizeteskent. Szamomra eleg nevetseges, hogy egy 16 eves diakmunkas tobbet keres mint egy egyetemista. Ez realis? Mi a hivatalos szabaly erre? Akkor mar inkabb elmegyek gyakornoki munkara, de nehogy mar 1000 forinttal probaljak kiszurni a szemem..

febr. 24. 11:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
Örülj neki, hogy egyáltalán hajlandóak fizetni.
febr. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Egyetértek az előző válaszadóval. Nekem csak ingyen biztosítottak volna lehetőséget, de mikor kiderült hogy fizetniük kellene a jogszabály szerint a gyakorlati idő hossza miatt, inkább kihátráltak. A minimálbér 65%-áról lett volna szó teljes munkaidőben mindenféle járulékkedvezmények mellett, de ennyit sem voltak hajlandóak fizetni. Én ingyen is vállaltam volna, de a jogszabály miatt nem lehetett.
febr. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

Én azt vettem észre hogy a legtöbb szakmai gyak fizet és meg szokták adni a minimál bért legalább.


Amúgy meg gyakornokoskodás. Egyébként is jobban jársz ha nem csak a kötelező időd van meg hanem van 6-12 hónap tapasztalatod mielőtt lediplomázol

febr. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Igen, en is gyakornoki munkara jelentkeztem eredetileg, de ok nem voltak hajlandoak azt elfogadni igy at tettek a szakmai gyakorlatra mert ott kevesebbet kell fizetniuk:) igy ne haragudjanak de nem vagyok hajlando elfogadni, nem mellesleg nem egy kis vallalkozasarol van szo, hanem az orszag egyik legnagyobb bankjarol...
febr. 24. 12:46
 5/19 anonim ***** válasza:
77%
Te tudod kérdező. Ha van jobb lehetőséged, akkor válaszd azt! Nekem csak a tanulmányaim lezárásához kellett volna teljesíteni, de kb. lehetetlen helyzetben találtam magam. Ha rendes munkaviszonyról van szó, akkor többszöröséért is tudtam volna dolgozni, de az a munka meg nem felelt meg volna a szakmai gyakorlat követelményeinek.
febr. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%
Nem a bankszektorban dolgozom, de nálunk egyáltalán nem fizetnek egyetemistáknak szakmai gyakorlatért. Egy új munkatársnak 2-3 hó betanítás ideje, ezalatt nem hajt hasznot, hanem munkaerőt foglal le. Viszont az is igaz, hogy az újonnan felvett diplomások nagy többsége itt volt szakmai gyakorlaton 4-6 hétig ingyen, majd részmunkaidőben itt dolgozott (kb. 200 ezer 4 órás munkára), majd végzés után felvettük őket igen jó fizetésért. Szerinted megéri a szakmai gyakorlatot ingyen végezni így 4-6 hétig és bebizonyítani, hogy jó munkaerő leszel? Szerintem ez kölcsönösen jó, mert megismerjük egymást. Persze van olyan egyetemista is, aki nem felel meg, azt nem vesszük fel, csak a jókat. Nagy cég, minden évben van felvétel.
febr. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%

Lehet, hogy egy diákmunkás többet keres a McDonaldsban, de nagy valószínűséggel nem szerez releváns szakmai tapasztalatot.


Szerintem ezt is figyelembe kellene venni a döntésnél. De persze nyilván érdemes olyan helyet keresni, ahol a szakmai tapasztalat mellett még többet is fizetnek - akkor menj oda.

febr. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%

"igy ne haragudjanak de nem vagyok hajlando elfogadni"


Persze, te tudod, te döntésed. Majd amikor frissdiplomásként pedig mekis tapasztalatot tudsz felmutatni akkor te se haragudj meg ha hónapokig / évekig nem fog alkalmazni a kutya sem a szakmádnak megfelelő pozícióban.


Én amikor jogi hallgató voltam teljesen ingyen vállaltam munkát egy ügyvédi irodában és hálás voltam, hogy egyáltalán a tapasztalt szakemberek foglalkoznak a betanításommal. Manapság pár órás munkával (ingatlan adásvételi szerződések) annyit keresek mint azok a szaktársaim 1 hónap alatt akik az állami szektorban helyezkedtek el, mert tanulmányaik alatt hősködtek, hogy márpedig nem mennek el sz@rért-húgyért dolgozni.

febr. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Orulok hogy neked volt valasztasod es tudtal ingyen dolgozni, ahany elet annyi fajta, en ezt nem engedhetem meg magamnak jelenleg, valamibol az egyetemistaknak is meg kell tudniuk elni
febr. 24. 15:44
 10/19 anonim ***** válasza:
84%

#6 Mondjuk 2-3 hónap kb a jogosultságok megszerzése egy bankban, kb semmi tapasztalatszerzés nincs abban.


Plusz bármilyen szinten felveszel dolgozót az első pár hónapban nem fog pénzt hozni a cégnek.


Én összességében ellene vagyok a fizetetlen munkának. Sokkal rosszabb a cégnek ha a diáknak a 4+ óra mellett mondjuk 4-8 órákat kell dolgoznia azért hogy meg tudjon élni.

Mert bizony ha valakit nem támogatnak otthon akkor dolgoznod KELL egyetem mellett.


Alapból a diákmunka nem fizet jól és a cégnek már így is megéri mert kevesebb mint felébe kerül neki a dolgozó mint ha felvenne egy 0km es frissdiplomást. Ha meg megy a garasoskodás akkor elvégzi a szakmai gyakot majd átmegy egy másik céghez az illető.

febr. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!