Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szakmai gyakorlaton 1000ft/ora...

Szakmai gyakorlaton 1000ft/oraber?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem szakmai gyakorlatra, ennyit ajanlottak fizeteskent. Szamomra eleg nevetseges, hogy egy 16 eves diakmunkas tobbet keres mint egy egyetemista. Ez realis? Mi a hivatalos szabaly erre? Akkor mar inkabb elmegyek gyakornoki munkara, de nehogy mar 1000 forinttal probaljak kiszurni a szemem..

febr. 24. 11:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

#10-nek: #6 vagyok. Ha neked garasoskodás, hogy napi 4 óra, szabadon beosztható, egyetem mellett elvégezhető munkáért megkapod a 200 nettót (úgy, hogy még csak 4-6 hét gyakorlatod van az adott területen, és diplomád meg nincs), akkor más a véleményünk. De ez nem baj. Mindig akad olyan, aki meglátja a lehetőséget, és ott marad a cégnél, végzés után sokkal jobb fizetésért. De volt olyan is, aki egyetemistaként kért 8 órát, azt is lehet.

Mindig van olyan, aki (az ingyenes) szakmai gyakorlatot nálunk csinálja, utána elmegy máshova, mert nem tetszik a munka vagy bármi más van. Vagy a cégnek nem felel meg. Sokan meg nem jönnek, mert nem kapnak 4-6 hétig pénzt. Ez benne van a pakliban.

febr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
63%

#11 A garasoskodást itt a fizetés nélküli szakmai gyakorlatra értettem, nem a diákmunka fizura. Ha nem tudod a diákot megtartani, vagy nem tudod a minőségi jelölteket bevonzani akkor az ott dolgozók idejét fogod pazarolni.


A diákmunka igazából a cégnek és a diáknak is jó hiszen 200 ezer forint (bruttó) gyakorlatilag semmi egy cégnek cserébe ha szerencséje van simán akár 1-2 évig ottmaradhat az illető és hasonló minőségű munkát fog adni mint egy frissdiplomás tapasztalat nélkül. Egy diák meg el fog tudni éldegélni belőle szobát bérelve és mire kikerül az egyetemről sokkal magasabb pozícióban tud elhelyezkedni jóval jobb pénzért.

febr. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
#12: én félállásra írtam nettó 200-t, diploma nélkül, olvasd vissza. Valamint a diplomás bér sokkal magasabb ennél, nem érdekük elmenni, ha kölcsönösen elégedettek vagyunk. Gyakorlatilag minden diákot meg tudunk tartani, akit akarunk. Nálunk bevált ez a humánpolitika, tapasztalt szakembert nyilván nem így veszünk fel. Minden cég máshogy szerez kollégát, nyilván van olyan egyetemista, akinek ez nem felel meg, az nem jön ide.
febr. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
64%
Hat ha nem tetszik ne fogadd el...
febr. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Végigcsináltam ingyen a 10 hét szakmai gyakorlatot, abból 8 hetet egy helyen. Szépen betanultam, bebizonyítottam, hogy értek a szakmához és szetetek dolgozni. Végzés után 1 hónappal fel is vettek dolgozni.

A szakmai gyakorlat nem azért van, hogy pénzt keressünk. Szakmai kapcsolatok kiépítésére, és hogy bizonyíthassunk az adott szakterületen.

febr. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Gyakornoki pozi is jó lett volna, de olyat nem hirdettek sajnos.
febr. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Szakmai tapasztalat szerzes nagyon fontos az elejen

Muszaj felredobni az onbecsulesed es a buszkeseged ha akarsz elore haladni

En par eve 150 nettoert kezdtem programozni mernok diplomaval, es igen emgem is zavart gogy tobbet keres egy napszamos is... de lett sok tapasztalat, igy a fizu is joval a tobbszorose lett

febr. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

2022-ben 1300at adtak (nettó), amivel elégedetlen voltam, mert a legtöbb helyen 1550-1800-at adtak.

Debrecen, egyetem melletti gyakorlat + diákmunka


Jelenleg hasonló helyeken 1800-nál kezdődik, de inkább 2000-2500 tudomásom szerint

febr. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

Volt erről egy amerika kutatás, és a nem fizetett szakmai gyakorlat (intership) nem nagyon érte meg a fizetettel szembe. Mindenki más, aki azt mondja ingyen jó neki egészégére.


Menj utána a jobb pénzért, mert tényleges tapasztalat szerzésre adni fognak pénzt.

márc. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!