Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes megpályázni olyan...

Érdemes megpályázni olyan állást, ahol nem minden elvárt kritériumot teljesítek? Értem itt leginkább a szakmai gyakorlatot.

Figyelt kérdés
27 éves közgazdász vagyok és mostanában keresgélek állást. Van sok munka ami tetszik, leginkább banki, pénzügyi pozíciók és szinte minden kritériumot teljesítek kivéve a kért gyakorlati időt az adott területen (általában 1-2, esetleg 2-5 évet kérnek). Egyébként az összes soft skillem, nyelvtudásom, diplomám, stb. megvan. Sőt sok esetben még az előnyt jelentő feltételeket is kipipálhatom, csak a tapasztalat hiányzik. Viszont kezdő, junior pozíció kb. nincs meghirdetve, azért nézem ezeket. Mennyire van értelme ezeket megpályázni? Eddig is multinál dolgoztam csak más területen és felsőfokon beszélek, van közgáz diplomám ráadásul kifejezetten szorgalmas vagyok, imádok tanulni, a diplomát és a nyelvvizsgát is munka mellett tettem le.

2023. nov. 6. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze
2023. nov. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Még sosem pályáztam olyan helyre ahol mindennek megfelelek mert úgy nincs kihívás.

Elég ha te vagy a legjobb jelölt és sokszor teljesíthetlen is amit kérnek.

2023. nov. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés ilyenkor hogy mit veszíthetsz? Kb semmit max az idődet.


Még ha sok éves tapasztalatod van akkor is lesz olyan amit nem fogsz tudni kipipálni, a HR esek sokszor unikornist keresnek az álláshirdetésekben de a valóságban beérik egy sima lóval is.

2023. nov. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Próbálkozni lehet de azért teljesen pályakezdőként kétlem hogy bárki alkalmazna olyan helyen ahová 3 év+ tapasztalatot várnak el. Nyilván nem véletlenül írják ki, osa kész, tapasztalt szakembert várnak nem pedig egy olyan embert akit be kell tanítani és a kezét kell fogni. Az hogy imádsz tanulni nagyszerű csak senkit nem érdekel, a cégeknek olyan személyre van szüksége akik azonnal profitot termelnek nem olyanokra aki nincs tisztában a folyamatokkal és majd x hónap vagy x év múlva kezd el valódi profitot termelni.
2023. nov. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Kicsit össze vagyok zavarodva. Most akkor pályakezdő vagy, vagy dolgoztál már multiban, de más területen? Milyen területen? Ha betanított munkásként, vagy segédmunkásként, az nyilván sokat nem dob a helyzeten, de ha valami irodai semmitérő gyakorlaton voltál, azt fel lehet turbózni az önéletrajzban.

Olyan pozikat pályázz meg, amiről tudod, hogy meg tudod csinálni, és lehet kicsit szépíteni a tapasztalatokon. (Most tudom, hogy a HR-esek, meg a főnökök felhördülnek, de nekem ezt egyébként fejvadász javasolta, és bejött.) Ha az ember el akarja adni magát, akkor az őszinteség nem feltétlenül előny. A HR-esnek igen, mert akkor nyilván eszébe sem lesz veled bajlódni, de az adott egyénnek az a célja, hogy találjon munkát. Egyébként a másik oldalról sem feltétlenül őszinték. A legtöbb SSC-s munka gagyi, könnyen betanulható szellemi munka, és egyáltalán nem igényel diplomát. Viszont valahogy szűrni kell a jelölteket.

2023. nov. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes, legrosszabb esetben nem jeleznek vissza, viszont ha igen, lehet új munkahelyed.
2023. nov. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hol nézelődsz, de nekem pont az ellenkezője a bajom, tele van minden junior lehetőségekkel. Az 1-2 év tapasztalatot simán kiváltja a kicsit más jellegű tapasztalat (banknál mondjuk pont nem, de minden más, kevésbé kényes helyen igen), főleg, ha az egyéb jellemzők alapján megfelelsz a kiírásnak.

Szóval keress és vállalj egyet, amíg nem késő.

Utána jönnek a bajok, 3-5 tapasztalatot már nehezebb "kicsit hasonlóval" kiváltani, ott már valóban olyat keresnek, aki pont ugyanazt csinálta az elmúlt években.

Ami elég öngyilkos taktika, tekintve hogy az ilyen jelölt nem véletlenül vált, valószínűleg besokallt, vagy már más tervei vannak, csak meg akar valahol kapaszkodni pár évre...

Ott már életbe lép az is amit a 4-es írt, azonnal és folyamatosan profitot kell termelned. Ha kicsit is máshogy tudsz valamit vagy máshogy csinálnál az előző tapasztalataid miatt, az is rögtön hátránnyá válik, mert nem azért vagy ott. Onnantól kezdve te leszel az aki irreálisan sokat keres és rajtad akarnak majd spórolni, jól kib...

De ne szaladjunk ennyire előre :)

2023. nov. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként engem is érdekelne hogy mi az a "más" és mi az amire most pályázol. A legtöbb ilyen jellegű munka valljuk be leginkább arról szól, hogy:

1) X rendszerből kivett adatokat bele kell tenni Y rendszerbe vagy egy Excelbe, meghatározott időközönként (BAU process).

2) képben kell lenni kb. 80%-ban a teljes folyamattal, hogy aztán emailben válaszolgathass kérdésekre (ún. ad-joc request.)

Ez a nagyjából mindegyikre ráhúzható séma, csak jól kell tudni tálalni. Nekem eddig nem sikerült, de próbálkozom.

2023. nov. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha megpályázod, akkor valamilyen benyomást gyakorol rájuk a jelentkezésed és vagy felvesznek, vagy nem.


Ha nem pályázod meg, akkor meg sem tudják, hogy létezel és biztosan nem vesznek fel.


Mi a kérdés?


Vannak persze különféle életrajz írási tanácsok, amiket érdemes megismerni, mérlegelni, figyelembe venni (keress rá, rengeteg ilyen cikket találsz).

2023. nov. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!