Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ilyen nehéz pályakezdőké...

Miért ilyen nehéz pályakezdőként elhelyezkedni az it szektorban most?

Figyelt kérdés

Szinte alig hirdetnek már junior pozit,de ha mégis, több éves gyakorlatot várnak el. Kikből lesznek így a jövő mediorjai, seniorjai, ha senki nem ad a kezdőknek? Kicsit úgy érzem mintha elpocsokélt idő lett volna az a 3,5 év az egyetemen(Oe nik Üzemmérnök-informatikus Bprof).


Kicsit ördögi körnek tűnik ez: tapasztalatot csak munkával szerezni, de a junior munkákhoz meg elvárt a gyakorlat.


febr. 25. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
Próbálj meg csinálni egy komolyabb referenciát, egy olyan oldalt aminek sok látogatója van. Akkor lehet felvesznek. Egyébként mindenhol ezt olvasom, hogy Junior -okat nem vesznek fel sehova. Esetleg lehetne még külföldön próbálkozni de ahhoz meg ügye nyelvtudás kell.
febr. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%
Mi peldaul az interneket vesszuk at juniornak, azert nem hirdetunk junior pozikat.
febr. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%

Kulfoldon sincs hiany juniorokbol. Sot ismerek olyat aki hazakoltozott mert hamarabb kapott Magyarorszagon melot.

Ne a hirdetest vard, hanem jelentkezz onkent olyan cegekhez ahol dolgoznal.

febr. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Nem nehéz, engem simán átvettek főállásba a szakmai gyak után.
febr. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Megfelelő végzettséggel és tapasztalattal (szakmai gyakornokság, diákmunka, kutatási tevékenység, publikációk stb...) továbbra sem nehéz juniorként elhelyezkedni, viszont már megengedhetik a cégek maguknak, hogy nem vesznek fel minden selejtet, mert akad bőven jelentkező akik közül válogathatnak. Bootcamp, FOSZK, OKJ, autodidakta (érts megnéz 2 youtube videót), üzemmérnök informatikus és egyéb kamu jelöltekre nincs már szükség sehol.


"Kikből lesznek így a jövő mediorjai, seniorjai?"


Azokból akik veszik a fáradtságot, lenyomnak egy valódi egyetemi képzést (mérnökinfó vagy programtervező informatikus BSc), nem csak valami csökkentett / könnyített fost, az egyetemen pedig nem a lábukat lógatják és kettessel csúszkálnak hanem aktívan tevékenykednek akár szakmai gyakorlaton vagy bármely egyéb szakmai tevékenységet végeznek, hogy frissdiplomásként ne csak 1 papírt tudjanak mutatni, hanem tapasztalatot is. Ezekből lesznek juniorok később pedig értelemszerűen mediorok / seniorok. A selejt pedig szépen lemorzsolódik. Öntisztulást végez az IT szektor így is túl sok gyenge képességű szerencsétlen került be a tech szektorba az utóbbi években akinek nem kellett volna. Ezek szépen kihullanak.

febr. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt válaszolnék a kérdésedre, hol nézel munkát és jelentkezel a junior állásokra akkor is, ha kell pl 1 év tapasztalat? Ezek nagyon fontos kérdések, pláne a második fele. Az elvárásokkal te soha ne törődj, majd ők eldöntik, hogy kellesz-e vagy sem, te csak jelentkezz és lesz ami lesz. Az ilyen job descriptionök mindig ilyen “jó lenne ha ilyet találnánk” kategória, de nem nagyon fognak olyat találnáni, vagy lehet találnak, de nagy a bérigénye mondjuk stb stb. Szóval te csak ész nélkül jelentkezz és ne érdekeljen az, hogy kell 2 év junior pozira.


A kérdésedre pedig az a válasz, hogy a gazdaság megingott, kevesebb befektetői pénz áramlott az IT-ba és a cégeknek el kellett kezdeni spórolni (nyílván nem a csőd elkerülése miatt, hanem hogy tartsák a növekedést). Magyarán kevesebb projekt van most és a pénzre is jobban figyelnek ezeken, így csak valóban kompetens embereknek van esélyük bekerülni a szakmába. Szóval ha szeretnél munkát, akkor bizonyítanod kell, hogy megéri téged felvenni.


Amúgy gyetem alatt viszonylag könnyű gyakornokiskodni és úgy garantáltan kapsz munkát diploma után. Gondolom neked ez már nem opció, szóval másik dolog amit csinálhatsz, hogy githubra egy nagy projektet csinálsz normálisan ledokumentálva és értelmes readmevel. Ez mellett contribute-olj open source projektekhez vagy legalább egy projekthez.


Ha van kedved, akkor csinálhatsz programozós blogot is ahol kezdőknek adsz tippeket meg érdekes problémákat oldasz meg. Chatgpt-vel gyorsan lehet ilyet csinálni és mivel a saját weboldaladról van szó, így dátumokat is kedved szerint állígathatsz:) tehát pl a legelső blog postod így nem egy hetes lesz, hanem legalább 1 éves. Én chatgpt nélkül csináltam ugyan ezt annó, kb 2 hétig csináltam és imádták interjúkon. Mivel ezzel azt mutatod nekik, hogy téged mennyire érdekel ez a szakma és biztos sokat foglalkozol vele otthon is. Nekem tizen valamennyi postom volt és 10 hónapos volt a legrégebbi.

febr. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!