Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki IT-ban dolgozik, mennyire...

Aki IT-ban dolgozik, mennyire van szabadidőtök?

Figyelt kérdés

Sziasztok :) kifejtem a kérdésem.

22 éves vagyok jelenleg, prog. infora jelentkeztem, a szeptemberben kezdődő képzésre, és kíváncsi lennék hogy aki már benne dolgozik egy ideje és ért hozzá, mennyire van szabadidőt és élvezni mellette az életet?

Nyilván az megvan, hogy egyetem alatt rengeteg idő a tanulásra megy el, és ha már kijött onnan az ember is mindig van mit tanulni, de lehet mellette egy élvezhétő életet élni azért? Nagyon nem szeretném ha életem végén az lenne, hogy bánom mást se csináltam csak a gép előtt ültem, mert az rohadtul szomorú szerintem :)

Ezért érdeklődöm, hogy aki tapasztalt ebben, ez mennyire intézhető el ha az első éveket meghajtja az ember?

Köszi szépen előre is :)



febr. 26. 21:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Ugyanannyira, mint bárki másnak.
febr. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

8 óra munka, 8 óra pihenés, 8 óra szórakozás.

Viccet félretéve, vannak lazább és keményebb időszakok. Például élesíteni jellemzően csak éjszaka lehet, amikor már senki sem használja a rendszert. Utána meg életre kell kelteni reggelig, amit vagy hagy a rendszer, vagy nem. Akkor azért van túlóra meg izgalom. De ezt később, miután minden sínen van lecsúsztathatod. De alapesetben olyan mint minden más, reggel bemész dolgozni, délután meg mész haza. Kivéve ha leáll a rendszer vagy élesítés van. Szerencsére előbbi nem túl gyakori, utóbbi meg tervezve van hetekkel előre, így pontosan tudni fogod, hogy egyéb programokat hogyan tervezz.

febr. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Itt gyk-en úgy látom, h az IT területen dolgozók min milliós fizetésekkel dolgoznak, saját maguk által megszabott munkaidőben, kizárólag kényelmesen HO-ban. Övék a világ.

Az egyetlen IT-s ismerősöm a való életben 6-800k között keres (nem tudom mi alapján változik a bére) és heti 40 órában dolgozik, szóval annyi ideje van kb, mint bárki másnak.

Döntsd el te, h melyiket hiszed. Nekem a gyk-s válaszok szimpatikusabbak. XD

febr. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Szuper, köszönöm szépen :D ez kicsit megnyugtat azért, hogy bármennyire is kemény, nem kell 0-24 ezzel töltenem az életem akkor :)

Köszi nektek!!

febr. 26. 21:59
 5/14 anonim ***** válasza:
27%
Van olyan hogy ügyelet, ezt felváltva szokták csinálni úgy, hogy körbejár egy céges telefon és 24 órára van nálad. Ha leáll a rendszer ezen hívnak, akár hajnalban, akár hétvégén, akár ünnepnapon. Ilyenkor azonnal menni kell, meg van határozva, hogy mennyi idő alatt kell beérned (nálunk 3 óra, így olyan távolságra kell lenni hogy ez kivitelezhető legyen) és helyre kell rakni a rendszert. Egy hónapban 2-4 ilyen nap van és az esetek 99%-ában nincs semmi. De fel kell legyél rá készülve. Egyedül a szabadság mentesít ezalól.
febr. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Főleg rajtad múlik, hogy hogyan osztod be az idődet meg mennyire figyelsz oda a work-life balance-ra.

Vannwk néha húzósabb időszakok, de azért bőven van életem is mellette.

febr. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

Ez eléggé cégfüggő, dolgoztam olyan helyen ahol állandóan szűk volt a határidő, jellemző volt a túlóra és egy-egy release előtt akár estig kellett sz*pni csak hogy minden kész legyen határidőre, beforduljon és működjön. Nyilván ezek a sz@rabb helyek, itt azért voltam viszonylag hosszabb ideig, mert a túlórákat elszámoltak, rendszeres volt a bónusz 1-1 leszállított projekt után, valamint a sok munka miatt éreztem magamon, hogy igen jól fejlődök, de nyilván elég sok stresszel járt (bár azért nem többel, mint 1-1 egyetemi matek vizsgára készülés :D)


Aztán dolgoztam olyan helyen is ahol nagyon laza volt a meló (ez nem fejlesztői, hanem DevOps pozi), gyakorlatilag abból állt a napom, hogy teljes home officeban felkeltem reggel 9:30 körül, ránéztem a monitorozó felületre, hogy minden működik-e, megcsináltam 1-2 ad-hoc jellegű feladatot vagy válaszoltam üzenetekre (ha volt) aztán délután 2 után már csak akkor ültem gép elé, ha jelzett a telefonom, egyébként teljesen szabadon csinálhattam bármit (nyáron kifejezetten előnyös volt a medencében tölteni a munkaidőt).


Szóval tényleg léteznek nagyon laza melók is és hajtósak is, de szerintem a legtöbb helyen az átlag 8-tól 4-ig vagy 9-töl 5-ig a standard.

febr. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a többieknek is, nagy segítség ez!:)
febr. 26. 22:34
 9/14 anonim ***** válasza:
78%
Ceg/csapat/projektfuggo.
febr. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#3 Az az ismerősöd vagy még junior, vagy az IT legalján (pl. helpdesk) dolgozik, ha csak ennyit keres.


Kérdező: minden az adott cégtől függ. Nagyon széles skálán mozog a dolog. Bár egyetemről kikerülve készülj fel, hogy először nem lesz túl sok szabadidőd, hanem heti 40 órában, jórészt bejárósként fogsz dolgozni.

Pár év gyakorlattal a megfelelő cégnél mehet a full HO is.


Nekem pl. 20 év gyakorlattal úgy megy, hogy reggel felkelek, megsétáltatom a kutyát, aztán reggeli után leülök melózni, hol fél 8-kor, hol csak 9-kor, változó. Nekünk elég laza a meló, nincs túlterhelve a sprint és ha kész vannak a taskok a sprintre, akkor ennyi, péntek akár teljesen szabad.

Ja, és ha nap közben el kell ugrani valahova, akkor simán megyek, max este még ráhúzok, ha esetleg szorosabb a task.

febr. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!