Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hétvégére is jár a táppénz?...

Hétvégére is jár a táppénz? Mármint ki is fizetik a napokat?

Figyelt kérdés
Óvónőként dolgozom és a mai nap vettem fontolóra a kérdést. Sokan mondták, hogy papíron kiírják a hétvégét is táppénznek, de pénzt arra nem adnak. A másik oldal szerint meg ki is fizetik azt. Keresgéltem a papírjaim között, de nekem bizony sose fizették ki a hétvégéket, ha beteg voltam. Valamint édesanyám szociális gondozó, amikor el volt törve a lába, akkor is 20 nap táppénzről kapott papírt és nem 31. Pedig nyílván egész hónapban táppénzen volt. Ezzel ellentétben a párom műtét után 30-31 napra kapta a táppénzét és ki is fizették neki a hétvégét is. Ő viszont gyárban dolgozik. Akkor, hogy van ez?

febr. 27. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
hétvégén is dolgozol?
febr. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

"A táppénz minden naptári napra jár, ideértve a szabadnapot, a heti pihenőnapot és a munkaszüneti napot is. A táppénzre jogosultság időtartamát csökkenteni kell az aktuális keresőképtelenséget megelőző 1 évben igénybe vett táppénz idejével."


[link]


(google, első találat.)

febr. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
hat ha tappenzre vagy utalva az eleve rossz jel. inkabb vallalkozz
febr. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ne aggódj kedves kommentelő! Nem vagyok táppénzre utalva😆😆😆 Ez csak egy szimpla kérdés volt csupán, mert érdekelt, hogy mi az igazság. Mivel emiatt alakult ki egy kisebb vita egyik családtagommal, ezért szerettem volna választ kapni, hogy ki is téved és kinek van igaza. A többieknek köszönöm a HASZNOS választ!
febr. 28. 20:17
 5/5 A kérdező kommentje:
Első kommentelő: nem, nem dolgozom hétvégén. Épp emiatt nem értem, hogy kinek van igaza akkor.
febr. 28. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!