Interjú kérdések?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy hét múlva megyek egy állásinterjúra, bolti eladó pozícióban pályáztam. Megjártam már pár ilyen szituációt, és elég sokszor kaptam olyan visszajelzést a beszélgetés folyamán, hogy kérdezzek még bátran, az a jó ha sok kérdésem van.

Esetleg van erre valami tippetek, hogy miket lehetne ilyenkor kérdezni?


Amikre én mindig kitérek, az a fizetes, beosztás, bejelentés, szabadnapok. Van valami olyasmi téma amit ilyenkor várnak a munkáltatók? Ti miről érdeklődnétek még ezeken kívül?



márc. 4. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én semmiről! Ha nincs kérdésem akkor megmondom hogy egyelőre nincs kérdésem.

Ha nekik ez nem tetszik, akkor keressenek mást.

Nem egy huu de pozíció ez.


Am fejlődni kéne ezeknek is, mármint az interjúztatóknak.

Meg kéne kérdezni hogy szeretnéd ezt csinálni, el tudod magad képzelni ebben? Közel laksz, ide-/hazajutást meg tudod oldani?

Ugyanis még ezek nem jöttek rá, hogy így kellene felvenni embereket, nem pedig üresbe túráztatni az ostoba kérdéseikkel ez a mondj magadról három tulajdonságot jót és rosszat is.

Igen, mondok, azért jelentkeztem ide, mert gyűlölök korán kelni és itt kilenckor kezdődik a munkaidő pl. Paff.

márc. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17%
Hány nap home office van?
márc. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%
"Hogyan próbálják kezelni a cégükben kialakult nyílvanvaló nemek közötti hézagot?"
márc. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
3: Karen belépett a beszélgetésbe.
márc. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Hát pont felsoroltad azokat, amelyekre nem illik rákérdezni.

A fizetést ők szokták megkérdezni, hogy mennyire gondoltál, vagy ők mondják meg. Ne te kérdezz rá. A szabadnapokat is illik elmondani, ha nem teszik, az baj. Akkor esetleg megkérdezném, de a többi szakmai kérdés után.

Általában olyan kérdéseket várnak, ami a munkára vonatkozik, nem pedig a juttatásokra. Tudom, hogy pénzből élünk, de ez van.

Engem legutóbbi munkára pl. azért vettek fel, mert releváns szakmai kérdéseket tudtam feltenni, és tudták, hogy tisztában vagyok a munka jellegével. Mondjuk bolti eladóként még nem dolgoztam, ha te igen, akkor neked tudni kéne, hogy milyen kihívások lehetnek a munkában.

Azt egyébként mindig meg szoktam kérdezni, hogy milyen rendszerben folyik a betanulás. A nesze, itt van, csináld nekem nem felel meg. Persze ezt nem így adom elő az interjún. Azt kell, hogy lássák, hogy érdekel a munka, nem pedig azt, hogy a negatívumokra vagy kíváncsi. Azokat hiába is kérdezed meg, úgysem fogják elmondani, de leírnak egyből.

márc. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Rá szoktam kérdezni a hosszú távú terveikre.
márc. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


Sajnos voltam már olyan szituációban ahol nem mondták el a fizetést, én pedig illetlen kérdésnek tartottam, így nem tértem ki rá. Aztán próbanap után benyögtek egy olyan összeget amin csak pislogtam (annyira kevés volt) úgyhogy ha ők nem mondják ezt az interjú során akkor igenis megkérdezem. Mert sajnos pénzből élünk :( még nem dolgoztam bolti eladóként ezért nem tudom milyen kihívásokat rejt😅

márc. 4. 19:12
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

7# teljesen igazad van, mindenképpen rá kell kérdezni a fizetésre, hiszen te végzed a munkát, cserébe fizetés jár.

És nem mindegy mennyiért adod a munkádat. Persze itt is bérsáv kategória van, x összegtől y összegig van egy keret a fizetéste és minden más körülmény is számít.

Milyen boltban dolgozol? Mert ez sem mindegy. Körülményekben nagyok az eltérések, fizetésben nem annyira.

márc. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha ők nem mondják meg, persze kérdezz rá. De milyen komolytalan interjú az, ahol nem ezzel kezdik?
márc. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!