Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kifizetik akkor a benmaradt...

Kifizetik akkor a benmaradt szabadságokat, ha igen akkor mikor?

Figyelt kérdés
Sziasztok 02.29-én megszünt a munka viszonyom az előző munkahelyemnél 17 éves vagyok ez gyakorlat volt 48 nap szabadságom maradt bent és azt hallottam, hogy azt ilyenkor kifizetik ez érdekelne hogy igaz - e és ha igen akkor az utolsó fizetésemmel együtt fizetik?
márc. 5. 12:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lehet 17 évesen 48 nap szabadságod?? Évente 20 nap az alap....
márc. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
20 nap szabid van, amit időarányosan leosztanak. A 12 hónapból 2 telt el, azaz összesen 3 nap szabid van időarányosan. Ezt vagy kiadják a felmondási idő alatt, ha nem tudják/akarják akkor kifizetik.
márc. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
[link] itt írják mennyi a szabadságom :)
márc. 5. 13:44
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt valami elírás van.

Az alapszabadság 20 nap és mivel 17 éves vagy, így jár 5 nap pótszabadság.

Esetleg 2023-ról áthozott lehet még.

Miféle cég ez?

márc. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mivel ez gyakorlat az iskolában azt mondták azért van ennyi szabadság gyakorlaton azt mondták, hogy nyáron a gyakorlat után is szabadságra tesznek annyi a szabadság és ezért is voltam szabadságon annyit mert arra raktak a szabadság miatt
márc. 5. 13:56
 6/12 A kérdező kommentje:
2023-ról 5 napot hoztam át
márc. 5. 13:57
 7/12 A kérdező kommentje:
Illetve itt egy kép a szerződésről ahol írják mennyi a szabadság évente de ez 2024-ben több lett ezért van most ennyi [link]
márc. 5. 14:16
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha megszűnik a munkaviszony, akkor vagy a végén adják ki egyben a szabikat vagy kifizetik. Elvileg szabi után is jár fizetés, szóval neked kb. mindegy, hogy fizut kapsz arra az időszakra vagy kifizetik, akkor megszűnik korábban a munkahelyed és “rögtön” kifizetik (kb. a szabi időtartama + a fizetésnapig eltelő napok száma - az, hogy mennyire tartják be a jogszabályi elôírást, hogy talán 10 napon belül felmondás után fizetniük kéne), kb. 2 hónap különbséggel de ugyanazt az összeget kellene kapnod, ha tényleg 48 napod van.


Ha megmarad a munkahelyed és visszamész dolgozni oda, akkor nem kötelesek kifizetni, hanem görgethetik, bár jogilag csak decemberig a nagy részét márciusig egy kisebbet, de nem szokták túl komolyan venni ott ahol 48 szabid fel tud gyűlni.

márc. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
45 nap szabadság, de ez nem hiszem, hogy mind fizetett!
márc. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez valami spéci cucc, nem sima munkaszerződés!

[link]

márc. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!