Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kirugathat mert szerinte...

SzegedFérfi kérdése:

Kirugathat mert szerinte flegma vagyok?

Figyelt kérdés
Külsősként dolgozom egy üzletben ahol az vezetőt tudtomon kivül sikerült megsértenem valamivel, egy telefonhivást kaptam főnökömtől hogy ki vagyok rugva azonnali hatájjal, megkérdeztem miért a válasz az volt hogy az üzlet vezető szerint flegma voltam vele és ezért sajnos megkell válniuk tőlem. Munkámra viszont nem volt panaszuk.

márc. 6. 03:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%
Legalább lesz időd csiszolni a magyar nyelvtudásodat, legközelebb így talán jobb munkához juthatsz.
márc. 6. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
75%

Magyar jogban az azonnali hatályú felmondás törvényileg nem így működik. Visszavonom az előbbieket, ha még próbaidőn vagy. Ugyanis próbaidő alatt mindenféle indoklás nélkül bármikor felmondhatja a munkaviszonyt bármelyik fél, amely azonnali hatályúnak minősül.


Az "azonnali hatályúnak minősül" és az "azonnali hatályú felmondás" két teljesen különböző fogalom, jelentősen eltérő törvényi szabályozással.

márc. 6. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
38%
hát láthatod, hiszen már meg is tette
márc. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
2. másféle éve dolgozom ott nem vagyok már próbaidőn.
márc. 6. 10:41
 5/20 anonim ***** válasza:
93%

Nem teheti meg. Az nem elegseges ok hogy flegma voltal.


Csak bemondanam a fonoknek hogy tali a birosagon. Osszeszarna magat. Koholt vadakat ugy sem tud majd felmutatni amit be is vesznek. Nyilvan nem volt fegyelmid se korabban..

márc. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
5. Munkámra semmi panaszuk nem volt még eddig. sőt midnen dolgozóval jóban voltam mindenki kedvelt csak a fő üzletvezetőt sikerült megsértenem úgy nézki, az én felettesemnek annyit mondtam nem irok alá semmilyen közösmegegyezéses felmondást azt reagálta akkor 15 ikéig most fizetett szabadságon leszek addig kitalál valamit hogy hogyan mondjon fel nekem hivatalosan.
márc. 6. 19:30
 7/20 anonim ***** válasza:

Uzend vissza hogy a munkaltatoi felmondast indokolni kell. Es mindenkeppen meg fogod tamadni a birosagon(akar bloffolheted is)

Esetleg egy komoly vegkielegitesben megegyezhettek, ami a ledolgozott evek alapjan ugyan nem jarna, de a kozos megegyezesben barmiben meg lehet allapodni. Semmikepp se hagyd magad.

márc. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
7. Végkielégités nem jár viszont kártéritést szerintem kitudnék harcolni biróságon tekintve arra hogy teljesen jogellenesen próbáltak megszabadulni tőlem.
márc. 6. 22:00
 9/20 anonim ***** válasza:

Rendes vegkielegites nem jar, irtam is, ettol meg kozos negegyezes soran barmiben meg lehet allapodni. Meg vegkielegitesben is. Vagy hivhatod karpotlasnak, lelepesi penznek. Eloszor kozosen kellene megprobalni megegyezni. Hogy ha el akar kuldeni akkor oke, de nem ingyen.

Ha nem akar karpotolni akkor meg fogod tamadni a felmondast.

márc. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Egyetértek. Valós ok kell a felmondáshoz, ami egy bírósági perben is megállja a helyét.


Általában minden sovány indok, ami nem egy nagyobb leépítéssel jár, mivel ha gondja van a munkáltatónak a viselkedéseddel, akkor először illik arról írásban figyelmeztetést adnia és abban tájékoztatni egy következő alkalomra szóló következménnyel.

Ugyanis együttműködési és tájékoztatási kötelezettsége van a két félnek egymás irányában. Ez annyit jelent, hogy közölni kell a másikkal a munkaviszonyt érintő lényeges dolgokat, és megoldásra törekedni. Főleg, ha a munkavégzéseddel problémájuk nem volt. Ha ez így nem működik, akkor jöhet a szankció. De arról tudnia kell a dolgozónak, hogy mire számíthat legközelebb, ha nem változtat a viselkedésén.

márc. 7. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!