Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nagyvárosi multiknál a rengete...

Nagyvárosi multiknál a rengeteg jelentkező miatt általában tanultabb, tapasztaltabb elit dolgozik, kisebb és vidéki cégeknél meg általában a sikertelenebbek, akik nagyvárosban meg multiknál nem kaptak semmit?

Figyelt kérdés

márc. 8. 15:38
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
77%
A legtöbb ember a munkahelyéhez közel dolgozik.
márc. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
95%

Nekem csak IT teruleten van tapasztalatom, itt az "elit" a top cegeknel dolgozik, amibol csak nehany van jelen Magyarorszagon, ezek is kis irodaval.

A tobbseg gyujtomultiknal helyezkedik el, aki erre a szintre sem eleg, az megy jellemzoen kozszferaba, kkv-hoz.

márc. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 Lilluci27 ***** válasza:
0%
Nem
márc. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
80%
Alapvetően igen, de a multi önmagában még nagyon messze van az elittől, nem mindegy, hogy melyik multi.
márc. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
62%
Voltam par multinal de nem ereztem elitnek...
márc. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
73%
Én azt látom, hogy pont a multik gyűjtik a zaccot a munkaerőpiac aljáról. Rengeteg kóklert és léhűtőt tartanak el a néhány jó dolgozó munkájából.
márc. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
92%

Ahogy már írták többen, multi és multi között ég és föld különbségek vannak. Nem mindegy, hogy egy Bosch-ról vagy egy Nvidia-ról van szó.

A KKV/közszféra szint nyilván hulladék.

márc. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
24%

A krém vagy valamilyen extrém specifikus vagy extrém magas pozícióban dolgozik, MLRO, Chief Architect, vagy éppen valami alelnöki pozícióban vagy külföldre tanácsad amerikai meg svájci fizetésért.


Eggyel lejjebb lehet elég jó pozikat fogni jobban futó startupoknál. SSC-kben meg hasonló helyeken, ha nem léptetnek elő max két éven belül, akkor úgyis kuka az egész, főleg a különböző ügyfélszolgálati meg számlamajom pozikban.

márc. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
36%

Kérdező, mi a kérdésed lényege? Önvád, amiért csak vidéken dolgozol, vagy…?


Egy nagyvállalkozó, akinek mondjuk állatai vannak, nyilván vidéken űzi ezt, ugyanis Pesten fura lenne bibalyokat tartani. De szerintem ettől semennyire se lesz kevésbé “elit”, mint az, aki Pesten árufeltöltő egy CBA-ban.


A multikhoz nehéz bekerülni, de ha már bent vagy, könnyű bentmaradni és meghúzni magad akkor is, ha tehetségtelen balfax vagy. Ellenben a multin kívül hamarabb hullik a férgese.


Másfelől a multi megkövetel egy olyan munkakultúrát, elvár egy olyan színvonalat, amit egy kisebb magáncég csak nagyon ritkán tud hozni. Dolgoztam mindkét oldalon.


Tehát nagy általánosságban:

- A tehetségtelenebbek vagy gyávábbak, ötlettelenek kategóriájában a multisok jobbak

- De az igazán ambíciózus, tehetséges emberek a multin kívül is érvényesülnek. Csak ők kevesen vannak.


Én magam a kettő között vagyok. Tehetségesnek tartom magam, de gyávának. Biztonsági játékot játszom, így egy multiban viszonylag jól ellubickolok. De itt sem alkottam valami hú de nagyot. A piacon, vállalkozóként elbuktam volna.

márc. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
60%

"A multikhoz nehéz bekerülni, de ha már bent vagy, könnyű bentmaradni és meghúzni magad akkor is, ha tehetségtelen balfax vagy."


Ennek semmi értelme, a legtöbb multihoz pofonegyszerű bekerülni, ezért terjedt el a gyűjtőmulti kifejezés.

Ahova nem (mondjuk egy Jane Street, OpenAI, Netflix, Apple stb.), ott meg kimondottan tehetséges emberek dolgoznak, jellemzően szakmájuk legjobbjai.


"Dolgoztam mindkét oldalon."


Mely cégeknél pontosan?

márc. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!