Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nagyvárosi multiknál a rengete...

Nagyvárosi multiknál a rengeteg jelentkező miatt általában tanultabb, tapasztaltabb elit dolgozik, kisebb és vidéki cégeknél meg általában a sikertelenebbek, akik nagyvárosban meg multiknál nem kaptak semmit?

Figyelt kérdés

márc. 8. 15:38
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
@29 Én például saját ingatlannal elég kevés helyet tudnék mondani Európában, ahol jobban élnék, mint Budapesten, a 4000 euró körüli nettómmal. Ehhez kéne Svájcban 10000 körül, annyit meg nem adnak, ha az embernek nincs durva techtudása. A bölcsészdiplomáim ilyesmire nem készítettek fel.
márc. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
53%
Én dolgoztam multinál, KKV-nél, állami munkahelyen is. Mindenhol voltak profik/tahók/kóklerek. Attól hogy valaki egy vidéki kis cégnél dolgozik még lehet profi szakember és nem kell lenézni, a fizetését meg nem tudod....lehet többet keres mint te BP-n(nem ez a jellemző, de előfordulhat). Ez a közszférára is igaz, attól hogy valaki állami cégnél dolgozik még lehet profi szakember és nem kell lenézni. Ez az egész csak általánosítás.
márc. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

"Én dolgoztam multinál, KKV-nél, állami munkahelyen is. Mindenhol voltak profik/tahók/kóklerek."


Ez így önmagában nem mond semmit, pontosan mely cégeknél dolgoztál?

Én például évekig azt hittem, hogy profikkal dolgozom, aztán felvettek egy komolyabb céghez és rájöttem, hogy balfasz volt mind (velem együtt), csak addig nem találkoztam jobbal és a rosszat hittem jónak.

márc. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
Felesleges cég nevekkel dobálózni, mondhatom neked hogy SAP,MNB,MÁK,Deloitte a lényegen nem változtat. Nem szabad az alapján megítélni egy szakember tudását hogy milyen cégnél dolgozik.
márc. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Akkor könnyen lehet, hogy ugyanaz a helyzet nálad, mint nálam volt.
márc. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:
Mi az a brain drain akkor, ha nem az, hogy mennek az értelmesebbek a jómódúbb cégekhez és régiókba? Pl. egy tipikus, több nyelven beszélő, képzett fiatalember hagyjátok már hogy külföld helyett magyar kisvárosba megy dolgozni az Alföldre egy kisvállalkozóhoz.
márc. 21. 22:08
 37/37 A kérdező kommentje:
A multik nem szokták elszívni az értelmes munkaerőt Magyarországról, főleg vidékről, meg kisebb cégektől?
márc. 21. 22:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!