Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Átlagosan milyen fizetésre...

Átlagosan milyen fizetésre számíthat egy jogi diplomával rendelkező?

Figyelt kérdés

Találtam egy oldalt, ott 300 000-1000000 terjedt a skála, de azt se volt feltüntetve, hogy bruttó vagy nettó. Abba sem vagyok biztos, hogy valid az oldal.

Jogász képzésre adtam be a jelentkezésem, de jelenleg kicsit elszomorít, hogy min. 5 évet tanulok nem is akármilyen szinteken, dr címet is kapok és valószínűleg a havi fizum nem éri el a 400 ezret...

Most elég sok kérdés felmerült bennem, és mielőtt jönnének azok a kommentek, tudom, hogy nem minden a pénz, és nem vagyok beképzelt attól hogy magasabb fizetésre számítottam, egyszerűen csak ugy lattam hogy a követelmény nem egyezik meg a berezessel.

...Manapság milyen fizetésre szamithatok jogaszkent, ügyvédként? (Tudom hogy munkakör válogatja, de minden véleményre, tapasztalatra kíváncsi vagyok)


márc. 8. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ügyvédként vállalkozó vagy, nem lesz fizetésed, hanem amennyi kuncsaftot felhajtasz.Itt határ a csillagos ég. Nem 5 évet tanulsz, mert kell hozzá szakvizsga is, ami újabb plusz 3-4 év (ha szerencséd van és egyből sikerül). Addig csak ügyvédjelölt vagy kb. éhbérért.

Közigazgatásban már rosszabb a fizetés, valóban a kezdő jogász ott br 300-ról indul.

márc. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a diplomáért adják a fizetést.
márc. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sima céges compliance, ahol red line-okat írkálsz át napi 8-10 órában, simán fizet bruttó millió felett, csak kell hozzá tudni angolul.
márc. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

Nincs köze a végzettséghez annak, mennyit keresel.

Mert ahhoz sincs, milyen munkát vállalsz el.

Most ha elmész közmunkába, keresel 73 000 Ft-ot maximum.

Közgyűjteményi dolgozóként megkeresed a dupláját, plusz év végi jutalom és még cafeteria.

Közigazgatásban közalkalmazott leszel vagy köztisztviselő.

Attól függ a fizetés, az adott munka milyen bértábla szerint fizet.

Versenyszférában amit találsz és ahogy el tudod magadat adni.

márc. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs köze a végzettséghez annak, mennyit keresel"

Nagyon durva egyébként, hogy mennyi felnőtt ember hiszi az ellenkezőjét. Kinyomnak valami közepes diplomát, aztán csukott szemmel, tátott szájjal várják, hogy akkor beletegyék a milliós fizut a szájukba. Totális elhatárolódás a valóságtól.

márc. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha jól akarsz keresni legyél villanyszerelő, burkoló, szobafestő...nálunk most volt a felújítás 1 óra munkáért a villanyos 50ezret, a burkoló és a festő 100ezret kért a munkáért. Ha diplomás akarsz lenni mindenképp, akkor legyél orvos, IT-s, ők jól keresnek, a többi diplomás nem annyira...
márc. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5: Én írtam az idézett választ.

Azt tudnod kell, hogy ez egy újdonság, kb. max. 20 éve van így.

Előtte bementek a cégek az iskolákba és már végzős korukban elkapkodták az embereket.

Ha visszamegyünk még 10+ évet, akkor meg egyenesen életpályamodellbe (=nyugdíjas állás) kerültek már állami állásba az emberek. Mindenki kapott végzettségének megfelelő munkát, bűncselekmény volt a munkanélküliség.

Nem volt senki 2 napig se állás nélkül.

Én is úgy nőttem fel, hogy 25 évig hallgattam az iskolában és az egyetemen, hogy én leszek a szellemi elit - és az osztálytársaim -, persze, hogy nézünk, mint hal a szatyorban...

Ekkora átverést nehéz ám feldolgozni több generációnak...

márc. 10. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kettő száz
ápr. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!