Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy valamilyen (bármilyen)...

Egy valamilyen (bármilyen) diplomával rendelkező ember mennyire állna helyt titkári munkakörben, ha nem kimondottan ezt tanulta?

Figyelt kérdés

Egyáltalán milyen végzettség kell ahhoz, hogy titkár lehessen valami?

Tehát bármilyen felsőfokú végzettséggel titkárnak lenni mennyire lehet nehéz? Arra gondolok, hogy azért a megtöbb esetben egy diploma megszerzése megkíván egy bizonyos értelmi képességet, és én úgy gondolom, hogy ezért egy diplomával rendekező ember jól boldogulna egy ilyen munkakörben, persze lehet, hogy tévedek. A titkár alatt pedig nem kávéfőzést, fénymásolást, és iratsemmisítést értek, hanem akár szakmai dolgokat is, ami ha nem is megy rögtön, de bele tanul pár hát alatt az illető.



2022. jan. 17. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A titkár/tirkánő munka középfokú végzettséggel elvégezhető.Ez egy operatív jellegű munka.
2022. jan. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Közben javítom, valami=valaki, megtöbb=legtöbb, hát=hét. Kicsit kapkodva írtam ki a kérdést :D

2022. jan. 17. 14:40
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó titkár(nő) aranyat ér, de sajnos pont azok miatt a tulajdonságai miatt, amik nem tanulhatóak. A talpraesettséget, problémamegoldó képességet, a precizitást, emberismeretet, szervezőkészséget egyik diploma sem adja meg. Ehhez kell egyfajta affinitás és milliónyi élettapasztalat.

Vagyis ez (szerintem legalábbis) független attól, hogy az illető milyen iskolát végzett el, mert millió és egy dolog jobban meghatározza a "helytállást", mint a diploma.

2022. jan. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%
Magyarul minél idősebb és nagyobb élettapasztalattal bírsz, annál jobb titkár leszel.
2022. jan. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!