Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik felmondás lenne a...

Melyik felmondás lenne a számomra megfelelő?

Figyelt kérdés
Lakóhely váltás miatt kell eljönnöm a munkahelyemről. Ha én mondok fel, vagy ők mondanak fel nekem, akkor igényelhetek munkanélkülit az új lakóhelyemen az új munka megkezdéséig? Vagy közös megegyezés lenne jó? Mit tudtok erről? Köszönöm szépen!
márc. 9. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
A legjobb a közös megegyezéssel,ezzel is mehetsz munkanélkülire.
márc. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha én mondok fel, akkor is mehetek?
márc. 9. 16:25
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
márc. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
20%

Teljesen mindegy, hogy miként szűnik meg valakinek a munkaviszonya, ha az ellátásra jogosultság feltételei megvannak, akkor jár az álláskeresési járadék.


Feltétel:

Álláskeresővé válást megelőző 3 évben legalább 360 napnyi jogviszony szükségeltetik hozzá. Ha ez neked megvan, akkor jár az ellátás minden más körülménytől függetlenül.

Még akkor is, ha azonnali hatállyal rúgnának ki!


Az azonnali hatályú felmondásnak (itt nem a próbaidő alattiról beszélek) annyi hátránya van, hogy ha lejárt az álláskeresési járadékra jogosultsági időd, de nincs még munkahelyed, közmunkában nem vehetsz részt 3 hónapig.

márc. 10. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 6 éve vagyok a helyen, akkor nem lesz gond.
márc. 10. 06:55
 6/6 anonim ***** válasza:
6 év után a maximális 90 napnyi ellátásra leszel jogosult.
márc. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!