Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem szeretik azokat, akik munkanélküli ellátás alatt elmennek nyaralni, koktélozni és hasonlók?

Figyelt kérdés

Amikor felvettek a mostani munkahelyemre, nem úgy történt,hogy na most április 5 van és akkor júniusban kezdhetek, hanem jóval előre írtam alá a szerződést, 4 hónapom volt.Az előző helyemen meg 30 napos volt a felmondási időm, hát felmondtam közös megegyezéssel.



2 hónapig igényeltem munkanélküli ellátást, főleg a TB miatt.

Azalatt elmentem 1 hétre Törökországba pihenni.Meg régi ismerősökkel tudtam találkozni, kicsit koktélozgatni hajnalig.Meg jártam szellemi felfrissítő programokra, különleges masszázsokra.


Azt a két hónapot kb semmittevésre szántam, ahol tényleg tudok pihenni meg felfrissülni és nem kell munkára gondolni.


Többen, ismerősök, családtagok is csípős megjegyezéseket tettek,hogy hát munkanélküliként rongyot rázok meg micsoda dolog nyaralni járni segélyből.



Azt a segélyt kb abból van, amit adóként befizetünk a bérünkből.Én meg bőven fizettem be annyit amennyit 2 hónapig kaptam.


márc. 10. 20:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudjuk, hogy az ismeroseid, csaladtagjaid miert nem szeretik ezt?

Miert nem oket kerdezed?

márc. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1#


Én ezt nem egyedi esetnek érzem.A reakciók, hasonlóak voltak.

márc. 10. 20:55
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

ha van rajtad sapka akkor az a baj, ha nincs akkor meg az.


Amíg 20 éves autóval jártam azt hallgattam miért nem cserélem le. Amikor vettem fiatalabbat, akkor meg a "mibű van?"

márc. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
#2 milyen szempontbol relevans, hogy minek erzed? Ha nem egyedi esetnek erzed, akkor is megkerdezheted toluk.
márc. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell reklámozni, hogy nyaralni meg bulizi jársz. Gondolom te is életed kb minden percét kirakod a szociál médiába. Na ez a baj.

Te direkt kérkedni akartál ezzel, szóval most ne rinyálj itt hogy van akinek ez nem tetszik.

márc. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
8%
Mert k*rva vagy, és az emberek nem szeretik a k*rvákat. Egyéb kérdés?
márc. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel személy szerint nem én tettem "csípős megjegyzéseket", valamint gondolatolvasó sem vagyok ezért érdemben nem tudok a kérdésre válaszolni. Tovabbá javaslom, hogy az adott célszemélyeknél érdeklődj, hogy releváns választ kapj a kérdésre!
márc. 11. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Lelked rajta, hogy mit csinálsz, szerintem csak irigyek, hogy te megteheted ezt, mert a legtöbben hónapról hónapra élnek és ha munkanélkülire kerülnek, akkor mindenen spórolniuk kell.

Amikor engem egyik helyről (amit már rohadtul utáltam) elküldtek, 2 hétig csak henyéltem otthon, kipihentem az előző 4 évet. Utána jelentkeztem be munkanélkülire és kezdtem el új helyet keresni, aztán rá egy hónapra munkába is álltam. De kellett az a szünet, hogy kicsit kiszellőztessem az agyam.

márc. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon senkit nem szeretnek. Ignoráld az ilyen embereket.
márc. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
17%
Azért mert semmirekellő ingyenélők.
márc. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!