Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek, hogy merjek...

Mit tegyek, hogy merjek munkát váltani?

Figyelt kérdés
Kb. 4 éve vagyok a jelenlegi munkahelyemen, ami egy nagy magyar kkv. Az elmúlt két évben kb. 15-20 megkeresést kaptam nagy(obb) cégek HR-eseitől vagy munkaerőközvetítő cégek által, hogy menjek el beszélgetésre az új pozíciójukkal kapcsolatban. Alapvetően mindig egy kis görcsben vagyok, ha érkezik egy üzenet/hívás egy jónak hangzó pozícióval. Sokat köszönhetek a jelenlegi munkáltatómnak, de azt gondolom, már itt nem tudok feljebb lépni. Mégis, ha jön egy jó ajánlat, csak hezitálok, nem is vágok bele. Szerintetek miért? Mit tegyek ellene?

márc. 11. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első munkahelyemen én is így voltam.

Igaz az multi volt, de a magyar leányvállalat kis létszámú volt, olyan családias.Sok helyre eljutottam külföldre a cégen keresztül, meg kb mindent ott tanultam, amit most tudok.

De, váltanom kellett, mert nem volt lehetőség már fejlődni.


Üzletnek kell felfogni az egészet.Nincs helye érzelgősségnek.Legyél racionális.

márc. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
az első jól írja. A saját érdekedet kell nézned. Ha pl. arról lenne szó, tök simán kirúgnának téged, nem vacillálnának.
márc. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, innen senkit nem rúgnak ki. Sőt, még szülni is elmehetnek a nők, bátorítják is őket. :)
márc. 11. 22:57
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
amogott leepites van..
márc. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

Hidd el, a munkáltatód is nyugodt szívvel tenne téged lapátra, ha valami miatt erre lenne szükség. Pl. mert ezzel tudná megakadályozni, hogy csődbe menjen.

Szerintem azért hezitálsz, mert ez a munka kényelmes neked. Pontosan tudod mikor mire számíthatsz, míg egy új helyen ott van az az idegen érzés, ami bizonytalanságot ad, nem tudhatod nem derül e ki később, hogy rosszabb, mint ez.

Menj el az interjúra, beszéld meg magaddal, hogy ez csak egy próba, egy gyakorlat, hogy majd amikor eljön az a pillanat, hogy te is érzed, hogy ú, ez álmaim munkahelye, addigra lesz benne rutinod. Ha elmész egyet beszélgetni, az még nem jelent semmit. Ha önmagadat adod, akkor rád fog találni az az ajánlat, amire már nem akarsz nemet mondani.

márc. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hat elmenni nyugodtan elmehetsz, nem fog fájni. Nem muszáj elfogadni az ajánlatot, de legalább látod mennyit érnél a piacon.
márc. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen, lehet, hogy érdemes másképp gondolkoznom. Elvégre amíg fiatalabb az ember, addig könnyebben tudja kialakítani a karrierjét, és jobb, ha nem akkor mozgolódik, amikor már kisebb rá a kereslet.

márc. 12. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!