Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az emberek hogy mennek németbe...

Az emberek hogy mennek németbe meg osztrákba ennyien dolgozni, amikor alig beszélnek a magyarok németül?

Figyelt kérdés

márc. 12. 22:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz az alatt, hogy alig beszélnek?

Kevés ember beszél jól németül (mennyire jól?), erre gondolsz?

márc. 13. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
3: Ez micsoda? Megmutatod?
márc. 13. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

A családomból az egyik házaspár két éve van kint Németországban. Nyelvtudás nélkül mentek ki munkaközvetítő segítségével. A két év alatt ragadt rájuk annyi nyelvtudás hogy most már nincs gond (társalgási szinten gagyarásznak németül).


Fejenként 1800 eurót keresnek és pluszban van ingyenes lakhatásuk. Nem nagy összeg de ketten megélnek. Fizetik a túlórát 12,5euró/óra.

márc. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
27%

#12

[link]

Még alá is lőttem, mert ez pl 108 nyelven tud.

márc. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

C típusú nyelvvizsgához 60% kell, nem egy nagy nyelvtudás. Ennek ellenére kevés embernek van német C típusúja még egyetemisták között is. Így értettem. A semmi nyelvtudás, meg A típusú meg jó kb. a szalaghoz, takarításhoz, meg földekre. Egy A vagy B típusúval mire mennek irodai munkánál, ha írni olvasni nem tudnak rendesen?


Minek egy ilyen vacak amikor bárki telefonjával a Google Translattel szintén tud 100 valahány nyelvet?

márc. 13. 18:32
 16/22 anonim ***** válasza:
81%
én a német postánál vagyok 5. éve kézbesítő, nettó 2100 euró amit kézhez kapok. Ennyiért sok német fel se kell, annyira kevésnek számít. a nejem kórházban nővér, ő haza hoz nettó 2500 eurót. ehhez jön 250 euro családi pótlék. a lakás (58 nm), ahol lakunk rezsivel, internettel, villannyal mindennel együtt kb 1200 euró. és mi nem vagyunk jól fizetve itteni viszonylatban.
márc. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
16-os melyik postánál? Én DHL/Deutsche Post-nál vagyok és 15 EUR körül kapunk, ez 1800 nettó körül van és eddig úgy tudtam, hogy ők fizetnek a "legjobban", szinte mindenki más minimálbért ad.
márc. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Deutsche Postnál vagyok Brief und Paketzusteller. attól függ melyik Stufeban vagy jelenleg, a berpapíron rajta van. én 3/3-asban vagyok, áprilisban lesz a bruttom 2990 euro.amugy a futárszolgálatok közül tényleg a posta fizet a legjobban. a UPS jobban kap, de oda nagyobb autóra kell a jogsi. a többi mind kevesebbet.
márc. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
na meg ugye melyik adóosztalyban vagy, gyanítom te az 1esben.
márc. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

15: A régi Rigó utcai rendszerre gondolsz? Abban felsőfok fölötti tudás kell, ha egy diplomás tudást hasznosítani akarnak szerintem. Magyarországon élek, csak kicsit tájékozódtam.

Annál alacsonyabb tudással nem tudsz szellemi munkát végezni.

Itt írta valaki, hogy felsőfoknál jobban tud és benzinkutas.

Valóban kevés a középfokú C tudás, de már van internet és annak a segítségével önálló tanulással fel tudod hozni a szükséges szintre.

Aki nem akarja tök kiszolgáltatottan a legolcsóbb munkákat dolgozni, hogy még a bérszámfejtésre se tudjon bemenni megkérdezni, hogy be van-e jelentve és van-e betegbiztosítása, az igenis nekidurálja magát és felhozza a nyelvtudását magas szintre.

márc. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!